Už šestý ročník festivalu LhotkaFest se uskuteční tuto sobotu na hřišti v obci Lhotka nedaleko Mělníka. Stejně jako při předchozích ročnících se na něj těší posluchači rockové hudby. Letošní ročník nabídne řadu oblíbených interpretů.

Podle pořadatele festivalu Romana Nováka je program vybrán tak, aby vyhovoval jak mladším, tak starším posluchačům beatových skladeb. „Dělám to takhle pokaždé, konec akce bych si představoval už jako takový mejdan, s Vítkovým Kvartetem a revivalem skupiny Kabát,“ podotkl Novák.

Kromě už zmíněných skupin se mohou posluchači těšit například na kapely Jaksi Taksi, Krucipűsk, 5P Luboše Pospíšila nebo Viléma Čoka a Bypass. „Původně měla vystupovat ještě ženská kapela Gaia Mesiah, ale ta už společně nehraje, tak to bohužel padlo,“ poznamenal Novák.

LhotkaFest se vrací po jednoroční pouze. V loňském roce se nekonal. Důvod je prostý. Finance. „V roce 2006 jsem počítal s větší návštěvností. Bohužel nám nepřálo počasí a zbylo toho hodně na splácení. Přišlo tehdy pouze asi 600 lidí,“ uvedl Roman Novák, který doufá, že ho počasí po dvou letech opět nezradí. Prostory lhoteckého hřiště přitom svou kapacitou bez problémů uspokojí více než tisícovku návštěvníků.

Na festivalu ve Lhotce se mohou návštěvníci těšit na tradiční občerstvení v podobě grilovaných dobrot a dostatku zlatavého moku v pivním stanu s několika výčepy. Kdo by si však myslel, že si pivo vypije ve skleněném půllitru z domova, bude se divit. „Do areálu je přísně zakázáno nosit sklo a zbraně včetně jakýchkoli nožů. Sice to dělám dost nerad, ale u vstupu bude prohlídka batohů. Je to bohužel nutnost,“ uvedl Roman Novák. Dovnitř se stejně tak nedostanou ani návštěvníci, kteří by si chtěli přinést vlastní alkohol.

Velkou výhodou LhotkaFestu je umístění vzhledem k dopravnímu spojení. Asi sto metrů od vchodu do areálu hřiště je vlaková zastávka na trati vedoucí do Mělníka. Kdo vydrží do ranních hodin, může jet spojem v 6.15 hodin a za dvacet minut dorazí přímo na vlakové nádraží.