Děti ve věku od pěti do šestnácti let malovaly na dané téma hasiče jako hrdiny zachraňující životy, hasičskou techniku, oheň jako živel, zkrátka jak vidí požární ochranu svým pohledem. Vystavené práce rozhodně stojí za zhlédnutí.

Výstava je spojená s anketou návštěvníků o nejhezčí obrázek a každý se tak může stát rozhodčím a vybrat ten, který se mu nejvíce líbí. Stačí k tomu vyplnit anketní lístek, který je u expozice obrázků k dispozici. Po skončení výstavy anketní lístky roztřídí komise a první tři, kteří obdrží nejvíce hlasů, budou pozváni na radnici a z rukou starosty města Ctirada Mikeše obdrží hodnotné věcné ceny.

Anketní lístek svého favorita již vhodila do připravené urny i tisková mluvčí Městského úřadu Mělník Barbora Walterová Benešová: „I přes nízký věk malých malířů jsou dílka dokonalá a určitě si zaslouží pozornost,“ říká nadšeně.

Výtvarné práce je možné zhlédnout do čtvrtka 23. května. Pořadatelem výstavy je město Mělník ve spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska a Základní uměleckou školou Mělník.

Marta Dušková