„Pro většinu lidí je dřevo jen materiál a pracují s pár druhy, kdežto já si vybírám, a dalo by se říci, že se dřevem i maluji. Dřevo je mým spoluautorem a za ta léta, co s ním pracuji, už na něj i spoléhám,“ doplnil výtvarník.

O dřevě Martin Patřičný napsal už také několik zajímavých knih. Autogramiáda té nejnovější publikace s názvem Monografie se uskuteční ve čtvrtek 5. března od osmnácté hodiny při příležitosti Dřevěného večera v kralupském městském muzeu, který výtvarník pořádá už řadu let na různých místech.

„Monografie čtenáře seznámí s vývojem Patřičného tvorby od užitého umění přes notové pulty a objekty s reálnými motivy až po současnou tvorbu výstižně nazvanou malba dřevem,“ představil knihu ředitel kralupského muzea Jan Racek.

Součástí Dřevěného večera bude promítání závěrečného dílu dokumentárního seriálu Kus dřeva ze stromu, který vznikl audiovizuálním zpracováním dvou Patřičného knih a je vysílán na druhém programu České televize.
„Jedná se o vtipný závěrečný díl, který zřejmě diváci v televizi neuvidí,“ dodal Patřičný.

Na jarní veletrh Svět knihy, který bude na výstavišti v pražských Holešovicích, chystá výtvarník z Kralupska výstavu, jejíž jádro bylo vystaveno vloni v Torrontu.