ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Diváci již mohli zhlédnout 10 let v Trabantu – Dan živě v online přednášce. Pro diváky všech generací byl určen animovaný film ze světa keltských mýtů Píseň moře. Do obýváku se promítal film Měsíc Jupitera a na pátek 17. dubna je připraveno Zrcadlení tmy a povídání s Jaroslavem Duškem. V sobotu 18. dubna se mohou diváci těšit na dánský film s českými titulky s názvem Tísňové volání. Film byl oceněn na filmovém festivalu Sundance Cenou diváků za nejlepší zahraniční film a režisér Gustav Möller experimentuje s lidskou představivostí, smysly, strachem a přesvědčením, že nejsilnější filmové momenty jsou ty, které nevidíme.

Čolek obecný.
Živočišná mělnická říše pohledem vědkyně muzea

Program kina je zveřejňován pravidelně na facebooku Mekuc. Nákup vstupenek funguje stejně jako nákup on-line lístku do kina na Film mekuc. Zájemci si vyberou, kolik chtějí či mohou za daný film utratit, a 30 minut před začátkem představení obdrží odkaz na stream. V online kině platí zvláštní pravidla jako nasát atmostéru kina před začátkem představení a během projekce je možné povídání prostřednictvím chatu. Po filmu lze v případě zájmu probrat dojmy a filmové zážitky.

Pár sokolů stěhovavých hnízdící v areálu Spolany Neratovice.
Ve Spolaně čekají na přírůstek: líhnutí sokolů

Mělnické kulturní centrum se při projekcích snaží navodit atmosféru kinosálu se vším, co k tomu patří. Na diváky čekají úvody, reakce diváků, společnost přátel a zároveň i dobrý pocit, že podpoří oblíbené kulturní centrum v této nelehké době.

Promítání filmů se uskuteční každý den ve 20.30 hodin.