V malém muzejním sále se sešlo sto pětatřicet medvídků ze sbírky Evy Šímové a pár dalších, které muzeu zapůjčili známé osobnosti z mělnického regionu.

Návštěvníci tak mohou obdivovat nejen historicky cenné kousky, jakým je třeba medvěd na kolečkách, ale také se mohou pokochat plyšáky, kteří patří například ředitelce muzea Miroslavě Havlíčkové, frontmanovi kapely Navostro Marku Holému či známému mělnickému modeláři Tomáši Hobzíkovi.

Jak už je v mělnickém muzeu zvykem, ani tato výstava se neobejde bez interaktivní vložky. Tu obstarají komentované prohlídky spojené s tvořivou dílničkou, které povede muzejní pedagožka Jitka Králová. Jejími pomocníky přitom budou Míša Plýša a párek medvídků – loutek.

Na výstavu, která potrvá až do 23. srpna, měli původně v ulicích Mělníka zvát další plyšoví méďové. Poté, co se však během první noci hned dva ze tří ztratili, přistoupily pracovnice muzea na jiný systém.

„Nevzdaly jsme to, ale rozhodly jsme se pro trochu jinou formu propagace," popsala mluvčí muzea Lucie Čermáková s tím, že ve středu spustí muzeum soutěž Po stopách plyšových medvědů. Lidé při ní budou s pomocí nápovědy hledat deset medvídků, kteří budou rozmístění v centru města. Ti, kdo všechny medvídky najdou a budou mít štěstí při losování, se mohou těšit na zajímavou cenu.

Více informací o soutěži včetně nápověd potřebných pro úspěšné hledání medvědů přineseme ve středečním Mělnickém deníku.

Na komentované prohlídky výstavy Mělnické medvídkování, které jsou spojené s tvořivou medvědí dílničkou, mohou zájemci přijít v úterý 22. července od 10 do 11 hodin, ve středu 23. července od 10 do 11 a od 14 do 15 hodin, ve čtvrtek 24. července od 10 do 11 hodin a od 14 do 15 hodin a v pátek 25. července od 10 do 11 hodin.