Pro návštěvníky je připravena v malém sále muzea přírodovědná výstava s názvem Dole v dole… a nejen v tom Kokořínském. Výstava představí zlomek bohatství Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko-Máchův kraj a mezi nimi vzácné, jinde na světě se nevyskytující živočichy a rostliny. Součástí výstavy je i roubená architektura či skalní útvary, které umí vytvořit jen pískovec.

Autorkou výstavy je muzejní přírodovědkyně Marcela Holubová a pro návštěvníky může být expozice impulzem k výpravám do přírody a objevování jejich půvabů a pokladů. Vzhledem k současným opatřením bude výstava otevřena bez vernisáže a potrvá do neděle 21. června.

Muzejní kavárna otevře okénko 

Návštěvníci se mohou těšit i na výstavu instalovanou ve vstupních prostorách muzea. Výstava fotografií nese název Bavorská muzea v přírodě a přibližuje lidovou architekturu a životní styl v sousední zemi. V atriu je možné zhlédnout panely s kuchařským uměním českých hospodyněk, které jsou shrnuty pod název Z prababiččina receptáře.

Od úterý 12. května bude částečně otevřena i muzejní kavárna formou okénkového prodeje. V celém prostoru bude vstup možný pouze s rouškou či jiným zakrytím obličeje, k dispozici bude dezinfekce. U pokladny budou připraveny bezkontaktní teploměry pro případné změření teploty návštěvníkům.

Prázdninový muzejní projekt se bude připravovat již v červnu. V létě totiž zaplní oba výstavní sály mělnického muzea putovní výstava Imaginárium, která podporuje v malých i velkých fantazii, snění a chuť ke hře. Společně s výstavou připluje a zakotví na mělnické náplavce Divadelní loď Tajemství, která oslaví 20. výročí své existence.