Návštěvníci se mohou těšit na jízdu v historických vagonech tažených parní lokomotivou, která bude jezdit po trati v úseku Mladá Boleslav – Mšeno – Mělník a zpět. Podle šéfa organizačního týmu Václava Nováka na letošní Páře nebudou chybět ani atrakce pro děti.

„Svezou se drezínkou a na zahradě mšenské základní umělecké školy, která je v blízkosti nádraží, na ně bude čekat výtvarný program na téma cirkus," konstatoval Václav Novák a dodal, že celý den bude navíc na mšenském náměstí v provozu řetízkový kolotoč.

Program letošní akce s parními vlaky začíná už v 10.30 hodin hudebním vystoupením žáků Základní umělecké školy Mšeno, které před polednem zastoupí Tancovačka Standy Tatara a žáci místní mateřské a základní školy.

Úderem třinácté hodiny opět nastoupí mladí hudebníci z umělecké školy a o hodinu později se návštěvníci mohou těšit na módní přehlídku dubských nadšenců, kteří se představí v dobových kostýmech v sedlech starých bicyklů.

Od 14.40 do 15 hodin bude chvíle strávené na nádraží zpestřovat hudební seskupení Tři od stolu, po nich to v lidovém rytmu rozjede Mělničanka. A hned po ní, dvacet minut po patnácté hodině, návštěvníci zažijí očekávanou bitvu o nádraží.

„Bitva se bude odehrávat v roce 1917 na ruské frontě. Pokud bude hezké počasí, měly by po obloze kroužit repliky historických letadel," připomněl Novák.
Po ranách z pušek a granátů na scénu podruhé nastoupí Tři od stolu.

Pořadatelé slibují také pouťové atrakce, výstavu historických traktorů a stánky s rukodělnými výrobky i občerstvením.