Do Mšena se dostal díky nadšení tamních čtvrťáků, kteří se zapojili do soutěže jednoho z výrobců lepidel. A uspěli!

Podle učitelky čtvrté třídy Hany Házové její žáci v první části soutěže, která byla zaměřena na webové hlasování pro jednotlivé školní týmy, skončili na druhém místě. A právě za prvními dvěma týmy se s filmovým štábem vypravil i talentovaný zpěvák. „Děti stále hlasovaly, hlasovala v podstatě celá škola, rodiče i spousta známých, které jsme poprosili o hlasy,“ pochválila aktivitu své třídy učitelka.

Honzu Bendiga a filmový štáb před školou přivítalo hned několik tříd dětí, které už se nemohly dočkat, až uslyší hlas mladého zpěváka. Ten se však nejdříve prošel po historické budově školy, kde obdivoval prostorné třídy. Vystoupal i na školní věž.

A pak už zamířil rovnou ke čtvrťákům, kvůli nimž vlastně do Mšena dorazil. „Jakého zpěváka máš nejradši, co máš rád za sport a kolik písniček už jsi zpíval?“ To jsou jen některé otázky, jimiž kluci a holky Honzu Bendiga zasypali. Jedna ze žaček mu dokonce na stupínku před tabulí předvedla několik hmatů a chvatů z karate, kterému se věnuje.

Následovala autogramiáda a vystoupení mladého zpěváka v sále školy, kde ho přivítala děvčata z tanečního kroužku.

Čtvrťáci mají velkou šanci uspět také ve druhé části soutěže, kde měli za úkol vytvořit postavu sportovce tak, aby připomínala tyčinkové lepidlo. „Naše škola žije florbalem, takže jsme vybrali florbalistu, na jehož výrobě se podílela celá třída,“ připomněla Hana Házová a dodala, že mezi sportovci všech soutěžních týmů vybere toho nejpovedenějšího porota. Vítězný tým pojede na dvoudenní zájezd do Prahy, kde se školáci setkají s olympioničkou Lenkou Šmídovou a prožijí zábavné odpoledne v aquaparku.