Historický střed Mělníka opět po roce zaplnily pouťové atrakce, stánky 
s burčákem, rukodělnými výrobky i staročeskými specialitami. A návštěvníci se mohli těšit hned na čtyři scény. Hlavní scéně patřilo náměstí Karla IV. vinné scéně náměstí Míru, country a folk byl slyšet 
z Palackého náměstí a historická muzika se rozléhala nádvořím zámku, kde našli pro svá vystoupení místo šermíři i tanečnice.

Většině návštěvníků se ovšem letos nezamlouvalo rozdělení slavností na placené a neplacené zóny. Jedním 
z nich byl i Marek Bajger 
z Prahy. „Na vinobraní do Mělníka jezdím pravidelně každý rok, ale letos je to podle mě nejslabší. Město moc nezvládlo organizaci těch placených ploch, v Litoměřicích to bylo vyřešené mnohem lépe," konstatoval.

O vinobraní ostře diskutovaly desítky lidí i na facebookových stránkách věnovaných dění v Mělníku. „Zjišťovat pomalu v každé uličce, kde se platí a kde je vstup volný, bylo dost nesmyslné. A dříve býval program vinobraní o dost lepší," myslela si uživatelka Léňa. Uživatelka Věra naopak letošní vinobraní na stránce Mělník – city pochválila: „Myslím, že to konečně dobře vymysleli. Bylo dost neplacené zóny, kde byla spousta stánků i různá vystoupení. Letos to bylo opravdu jako vinobraní a ne jen tahání peněz z lidí jako dřív."

Vinobraní si letos nenechal ujít ani Otec vlasti. Karel IV. se svou družinou dorazil na vinnou a poté i hlavní scénu, kde se před jeho zraky v turnaji utkali udatní rytíři.

Zvonění mečů o rytířské pancíře pak vystřídala ohnivá show. A po létajících plamenech se návštěvníci dočkali ohňostroje.
Světelné efekty ze střechy obchodního domu za hlavní scénou, které doslova tančily na komponovanou hudbu, letos stály za to. „Ohňostroj byl tentokrát opravdu fantastický," pochválil efekty Stanislav Grát z Mělníka.

Část návštěvníků ale na ohňostroj marně čekala v okolí Aušperku, kde ho pyrotechnici v předchozích letech odpalovali. „Půl hodiny jsme stáli u zábradlí na vyhlídce 
a nakonec jsme neviděli nic. Ohňostroj udělali úplně jinde," řekl Miroslav Živný z nedalekého Mšena.