VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Babí léto přispělo k vydařenému zakončení sezony

Všetaty - Poslední zářijový víkend proběhl závěrečný nordic walking víkend v tomto roce. Jak sobotní procházka, tak i nedělní celodenní výlet se vydařily hlavně díky ideálnímu počasí.

22.10.2014
SDÍLEJ:

Nordic walking výlet se Všetatským i díky krásnému počasí líbil.Foto: Archiv Jitky Dadové

V sobotu 27. září ve čtrnáct hodin se sešla malá skupinka příznivců nordic walkingu před Rodinným centrem ve Všetatech a společně vyrazila na procházku do sousedních Přívor. Tentokrát jsme se chtěli pokochat výhledem do kraje v ulici Na Chaloupkách.

Počasí nám opravdu přálo. Jasně modré nebe a několik bílých mráčků nám zpříjemnilo atmosféru opravdu krásného a teplého podzimního odpoledne. Vyrazili jsme do přívorského parku k potoku, kde jsme se protáhli a probrali podrobnosti ohledně nordic walking techniky.

Poučení a příjemně uvolnění jsme vyrazili do mírného kopečku, dokud jsme nedosáhli ulice Na Chaloupkách. Při procházce v ulici jsme popovídali s místním sousedem, který si dopřával siestu na vyhlídce s lavičkou. O něco dále jsme obdivovali krásně upravené záhonky a v neposlední řadě i pohádkovou zahrádku, kde nechyběla ani Sněhurka a sedm trpaslíků.

Naši procházku jsme zakončili opět před Rodinným centrem ve Všetatech, ačkoliv většina z nás pokračovala na již pro naše výlety tolik typické popovídání nad kávičkou v nejbližší cukrárně. Všichni jsme se pak tedy ještě společně zasmáli a užili si sladkého zakončení odpoledne v podobě báječných zákusků, a zároveň jsme už začali plánovat sobotní procházky na příští rok.

Opravování ostatních

Svatováclavské nedělní ráno bylo velmi chladné a mlhavé. Ale ani to neodradilo stálé účastníky našich výletů a v devět hodin jsme se všichni opět sešli ve zdraví a dobrém rozmaru na všetatském nádraží. Protože většina účastníků se již nordic walking výletů účastní pravidelně a všichni mají správnou techniku chůze s hůlkami dobře zvládnutou, instruktorku Jitku velmi potěšilo a zároveň pobavilo vyprávění hned několika zúčastněných, kteří se shodli na tom, jak je přímo drásá, když potkají na svých procházkách náhodně jiné „hůlkaře" a oni správnou techniku nordic walkingu nemají. Souhlasilo hned několik z nás a od srdce jsme se tomu museli zasmát. Jen málo z nás však má tu kuráž, aby náhodné kolemjdoucí zastavilo a nordic walking techniku opravilo! Do budoucna ale můžeme všichni pomáhat ostatním a šířit správnou techniku i při takto náhodných setkáních. My už víme jak!

V deset hodin jsme už vystupovali z vlaku na nádraží v Lysé nad Labem a po krátké rekapitulaci nejzákladnějších nordic walking principů jsme vyrazili na naučnou stezku Krajinou Rudolfa II. Stále bylo poněkud sychravo a mlhavo, a tak jsme se rozhodli rozehřát se protažením a rozcvičkou.

Cestu jsme zahájili na široké polní cestě, která byla pravda poněkud fádní, ale zase jsme mohli jít pohodlně vedle sebe, seznámit se, pokud jsme se již neznali z předchozích akcí, a popovídat si. Na konci této tříkilometrové rovinky jsme posvačili. Sázeli jsme se, jestli náš kolega labužník opět ohromí zbytek účastníků krásnými chlebíčky jako na jednom z předchozích výletů, ale naprosto předčil naše očekávání tím, že se tentokrát blýskl bramborovým salátem a řízky! Kdo umí, ten umí.

Cesta kolem rybníčků

Po svačině jsme pokračovali po naučné stezce Údolím Labe kolem prvního rybníčku a posléze jsme prošli chatovou kolonii Tři chalupy. Právě tam jsme odbočili k dalšímu rybníčku, který nás okouzlil i svým okolím, které se krásně zrcadlilo na jeho klidné hladině. Po ujištění od místních rybářů, že opravdu berou (ačkoliv nám to nedokázali demonstrovat na konkrétním úlovku), jsme vyrazili po rozlehlé louce směrem k barokní vesničce Byšičky, která je známá svým do kruhu postaveným náměstím, které se vyskytuje v obcích jen vzácně. Takový půdorys se nazývá okrouhlice. Cestou jsme se také z rozvěšených plakátků dozvěděli, že dnes se tam koná svatováclavské posvícení a mše, a tak jsme se těšili na případné oslavy.

Protože hlavní program na náměstí začínal až od jedné, prodloužili jsme si trasu našeho výletu tím, že jsme jednu z Hrbáčkových tůní (místní přírodní rezervace), neobešli po pravém, ale po levém břehu. Na náměstí do Byšiček jsme dorazili právě včas. Místní mají bezesporu smysl pro humor – jedna paní s hůlkou navrhla, že se s námi vyfotí na společné skupinové fotce, neboť je také hůlkařka.

Na náměstí bylo připraveno pohoštění a pípa, a tak jsme rádi usedli k jednomu stolu na společný oběd. Obdivovali jsme, jak se místní u příležitosti posvícení a mše před kapličkou svátečně oblékli, nechyběly ani kroje. Po občerstvení jsme vyrazili dál.

Prohlídka slavných soch

Čekala nás už jen další rozlehlá louka. Na jejím konci jsme se dostali ke skvostu barokního sochařství – Eremitáži svatého Václava. Eremitáž je dílem slavného sochařského mistra Matyáše Bernarda Brauna. Z původního komplexu kaple s poustevnou se do dnešních dnů zachovala pouze kaple s reliéfem zavraždění svatého Václava a po obou stranách sochy andělů. Zážitek z tohoto díla byl umocněn o to více, že my jsme sem dorazili přesně ve svátek svatého Václava!

Od Eremitáže se cesta již začala stáčet a klikatit směrem k našemu cíli – do Čelákovic. Cestou navrhovala naše stálá účastnice Nikolka, že výletů v tomto roce není dost, a že je tudíž nutné připravit ještě alespoň jeden do konce roku. Nikolka má vůbec skvělé nápady – na červencovém výletu navrhla koupání na trase a teď má nápad se zimní procházkou. Instruktorce Jitce se ta myšlenka okamžitě zalíbila, a tak hned začala přemýšlet o adventní vycházce zakončené svařákem či teplou medovinou. Vlastně by to mohla být velmi příjemná akce… Za ten nápad děkujeme, Nikolko!

V Čelákovicích se nám moc líbil nový most přes Labe. Pokračovali jsme cyklostezkou na břehu Labe až na náměstí, kde nám Nikolka (která tu bydlí) doporučila báječnou cukrárnu. Protože jsme měli ještě dost času do odjezdu vlaku, rádi jsme posezení venku před cukrárnou využili.

Po občerstvení nás však zlákala cedule avizující výstavu hub a místních včelařů. Cestou na nádraží jsme tedy ještě stačili absolvovat tuto vskutku velmi pěkně připravenou a zajímavou akci.

Krásný společně strávený zářijový víkend nám plně vynahradil předchozí deštivý výšlap na Ještěd a poslední rozloučení na všetatském nádraží bylo vskutku dojemné. Instruktorka Jitka tímto děkuje všem zúčastněným za milý dárek, ale hlavně za účast na všech akcích roku 2014. Na viděnou na výletech v roce 2015, ne-li dříve! Sledujte web www.nwproradost.cz.

Jitka Hadová

Autor: Redakce

22.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - Doprava a logistika Manipulační dělník 15 000 Kč

Doplňovači zboží Doplňovači zboží. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - preferujeme lidi komunikativní, pilné, znalost vietnamštiny výhodou, flexibilita v rámci pracovních hodin , Kontakt: telefonicky každý den 9:00-18:00, osobní schůzka nám. Komenského 77, 277 13 Kostelec nad Labem. Pracoviště: Duy anh s.r.o., nám. Komenského, č.p. 77, 277 13 Kostelec nad Labem. Informace: Dung Bui Duy, +420 607 109 611.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 12 800 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulační dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12800 kč. Volných pracovních míst: 11. Poznámka: - montáž tlumičů, vibrace motorů, Kontakt: životopisy zasílejte e-mailem, osobní schůzka po telefonické domluvě ve Vibracousticu, telefonicky po-pá 10:00-15:00 p. Vegorenkov 776 717 673. Pracoviště: Maxtiana s.r.o. - vibracoustic, Nad Jatkami, č.p. 3562, 276 01 Mělník 1. Informace: Vegeronkov, +420 776 717 673.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 22 620 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol Učitelé na 1. stupni základních škol. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22620 kč, mzda max. 29500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: - požadujeme kvalifikaci pro 1. stupeň ZŠ - titul Mgr., minimálně 5 let praxi, trestní bezúhonnost, flexibilitu, řidičský průkaz sk.B, Nabízíme: příspěvek na stravu, vitamíny 1x ročně, 1x za 2 roky zdrav. obuv, 3x za rok pracovní večeře, Kontakt: životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola hostín u vojkovic, okres mělník, příspěvková organizace, 277 44 Vojkovice u Kralup n.Vlt.. Informace: Iveta Rechcíglová, +420 315 792 048.

Informační technologie - Informační technologie Technici počítačových sítí 18 810 Kč

Technici počítačových sítí a systémů Informatik. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - zajišťování správné funkce a chodu vymezených uživatelských úseků informační a komunikační infrastruktury, informačních systémů, aplikací pro koncové uživatele, sítí databází apod. Zejména v těchto oblastech: , - uživatelská podpora pracovních stanic s OS Windows a Windows serverem, včetně tiskáren a dalších připojených zařízení podpora a správa aplikací klient/server a správa aplikací v prostředí MS Office, Exchange Server, MSSQL, Oracle. Podpora a správa pracovních stanic a aplikací tenkých klientů v prostředí VMWare, VMWare vSphere. Podpora a správa GIS aplikací v prostředí GeostoreV6,Marushka. Podpora provozu a správa Windows serverů v prostředí VMWare vSphere. Podpora a správa provozu aktivních prvků - switch, router(CISCO,HP) v síti LAN. Správa databází MS SQL a Oracle. Správa uživatelů v prostředí Windows Active Directory. Organizace a správa zálohování v prostředí programu Veeam., Předpoklady pro vznik pracovního poměru:, - fyzická osoba, která je státním občanem ČR, popřípadě fyzická osoba, která je cizím státním občanem a má v ČR trvalý pobyt a dosáhla věku 18 let,, - bezúhonnost, způsobilost k právním úkonům, Požadujeme: vzdělání VŠ bakalářské nebo vyšší odborné se zaměřením na obor informatika,prokazatelný zájem o danou problematiku včetně znalosti daných oblastí; samostatnost, pečlivost,spolehlivost, dobré komunikační a organizační schopnosti, , Výhodou: praxe v oboru, další znalosti k dané činnosti, praxe v oblasti technologií a správ GIS, praxe v prostředí VMWare, PŘIHLÁŠKA MUSÍ OBSAHOVAT:, -přesné označení výběrového řízení, jméno, příjmení a titul uchazeče; datum a místo narození uchazeče; statní příslušnost; místo trvalého pobytu uchazeče; číslo občanského průkazu; datum a podpis uchazeče, K PŘIHLÁŠCE SE PŘIPOJÍ TYTO DOKLADY:, - strukturovaný životopis, motivační dopis, výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, ověřená kopie o nejvyšším dosaženém vzdělání, TERMÍN DORUČENÍ PŘIHLÁŠKY: 15.5.2018 do 10:00hod. na Městský úřad Mělník, personální a mzdové oddělení, nám. Míru 1, 276 01 Mělník, bližší informace na tel.:315 635 430,431. Pracoviště: Město mělník, náměstí Míru, č.p. 1, 276 01 Mělník 1. Informace: Oddělení personální a mzdové, +420 315 635 430;431.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Neratovice - Libiš, derby

ČFL se vzdaluje, Neratovice znovu prohrály

Protesty v Nymburce při jednání sjezdu komunistů a maškarní průvod.
133

Proti Zemanovi a komunistům protestovaly stovky lidí

Velké dějiny i jejich podpis v regionu. To nabízí kladenská výstava

Střední Čechy - Originální kolekci připomínající působení legionářů v období první světové války dokázalo nabídnout zájemcům o historii naší moderní státnosti Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, které ve čtvrtek přivítalo první návštěvníky rozsáhlé výstavy nazvané Než vznikla republika. 

V kauze policejních nákupů si svědci pochybení nevšimli

Střední Čechy - Jakékoli čachry kolem veřejných zakázek nezaznamenal, stejně jako to, že by se koncem roku nakupovaly zbytečnosti jenom proto, aby se podařilo utratit všechny peníze, které jsou k dispozici. To ve čtvrtek u Městského soudu v Praze řekl zástupce vedoucího odboru správy majetku středočeské policie Miroslav Šťovíček.

V rámci výstavy železničních modelů se strhne i válečná vřava

Střední Čechy - Vlastní železniční zastávku obec Líbeznice na Praze-východ nemá; těmi nejbližšími jsou Hovorčovice, Měšice u Prahy a Zlonín. Od pátku do neděle však bude v obci jedno kolejiště téměř nalepeno na druhé – v nové sportovní hale Na Chrupavce se totiž chystá výstava železničního modelářství ve všech obvyklých rozměrech.

Hrůzné nálezy z popelnic a tři tisíce pokut v jednom dni: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 20. dubna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT