Po okresním kole, kterého se zúčastnili nadaní žáci ze základních uměleckých škol v Mělníku, Kralupech nad Vltavou, Neratovicích a ve Mšeně, bylo z mělnické školy nominováno sedm žáků do krajského kola.

Všichni se umístili na předních pozicích. Nejlépe si vedla Pavlína Šourková s příčnou flétnou, ta získala první místo s postupem do republikového kola, které se koná 17. až 19. dubna ve Vysokém Mýtě. „Je to pro nás velká událost. Od roku 1945, kdy byla škola založena, je to druhý postup do celostátního kola v hudebním oboru,“ podotkl Lechner a doplnil, že vítěznou skladbu Fantaisie, kterou napsal francouzský impresionista Georges Hüe, si bude moci veřejnost poslechnout v podání Pavlíny Šourkové na absolventském koncertu ve čtvrtek 2. dubna od 17 hodin v Regionálním muzeu v Mělníku.

Další dvě flétnistky, sedmnáctiletá Miroslava Jansová a třináctiletá Denisa Martynková získaly také první místa ve svých kategoriích. Čtvrtá flétnistka, čtrnáctiletá Eliška Nováková obsadila v krajském kole druhé místo. Stříbrní byli i patnáctiletá klarinetistka Pavlína Šilhánková, osmnáctiletý saxofonista Martin Kalfař a jeho stejně starý spolužák, bubeník Vojtěch Šípek. Všichni nominovaní aktivně hrají v orchestrech a dalších hudebních tělesech školy, hudbu komorní i popovou.

„Na umístění všech žáků mají značný podíl jejich kantoři, za což jim děkuji. Velkou zásluhu na jejich přípravě má i korepetitor Daniel Kallmünzer, bez jeho náročného doprovodu by se vše jen velmi těžko dalo zvládnout,“ připomněl ředitel školy.

Do soutěže základních uměleckých škol, kterou vyhlašuje ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, se zapojují i soubory. V této části soutěže, letos vypsané pro taneční soubory, uspěl i taneční obor Základní umělecké školy v Mělníku. Postoupil do ústředního kola, které se koná 5. až 7. června v Pardubicích.