V průběhu večera, který zahájily fanfáry Kralupských žesťových sólistů na balkóně sálu, se na pódiu Společenského domu Vltava vystřídaly tři hudební soubory. Byla to dechovka Kralupanka, složená převážně ze žáků ZUŠ, dále k tanci zahrál KralupSwing a Big Band Kralupy. K jejich produkci se na závěr přidala jako „bonbónek“ plesu swingová skvadra Universal Swing Brothers. Tomuto hudebními tělesu, které vystoupilo po půlnoci, předcházela zvěst, že se jedná o jedno z nejlepších uskupení elektro-swingu v ČR. 

Swing přesně zapadá do 30. let minulého století, na něž byl kralupský ples zacílený. Byla to, dalo by se říct, tehdejší popová hudba. A swingová móda, kterou bylo možné na plesu vidět? Ženy oděné do koketně či naopak cudně vyhlížejících retro šatů, kde nechybělo barevné peří jako hlavní ozdoba, čelenky, cigaretové špičky v rukou žen atd. K vidění tu byly šaty bohatě pošité třásněmi, flitry, krajkou či štrasem. Ruce, jak velela tehdejší móda, pokrývalo množství náramků v exotickém stylu. Kolem krku visely tanečnicím dlouhé šňůry umělých perel. 

Tanečníky a zejména tanečnice v dobových oděvech dvakrát na parketu v Kralupech vystřídalo předtančení tanečního oboru ZUŠ Kralupy. Nechybělo promítání filmu Kristián pro tancem možná trochu unavené páry, fotokoutek a tombola.

A protože byl retro ples stylizován k výročí založení republiky, byl před půlnocí rozkrojen za velkého potlesku třípatrový „narozeninový“ dort.

Jiří Herain