Pořadatelé Mělnického koštu  přichystali pro letošní ročník několik novinek a vylepšení. Nejen že zdvojnásobili počet stánků s prodejem koštovacích žetonků, přibudou také mobilní toalety včetně bezbariérových, oplachovačky vinných skleniček a venkovní posezení pro návštěvníky. Coby vinný šenk  pak poslouží velkoprostorový stan.

Vedle hlavní scény na takzvaném horním náměstí budou mít příchozí možnost ochutnávat a bavit se také ve Svatováclavské ulici, na zámeckém nádvoří, v parku za kostelem svatých Petra a Pavla a v Palackého ulici. Tam se budou už od rána konat tradiční Mělnické trhy, aby se ve čtrnáct hodin přeměnily v trhy řemeslné s ukázkami výroby košíků, skla, kovů a šperků či oděvů.

Parčík za kostelem zase bude patřit dětem, od 15 a 17 hodin tam zahraje Petrpaslíkovo divadlo a v 16 a v 18 hodin vystoupí šermíři z Inferna. Malí návštěvníci se navíc budou moci vyřádit ve skákacím hradě či na kolotoči nebo si vyzkoušet staročeskou střelnici.

Připraveny jsou také dvě hudební scény. Na náměstí, kde bude k dispozici taneční parket, postupně vystoupí Neratovický jazzkvartet, Saxygirls & Bigband Neratovice a Baťa & Kalábůf něžný beat. A na nádvoří mělnického zámku budou hrát Sarah & Adams Acoustic a Marián Kořínek se svou kapelou Nad Věcí.

Akci už tradičně zahájí ve 14 hodin u kostela výstřelem z děla Rytíři Mělničtí.