Zajímavým programem nabitá akce je podle předsedy občanského sdružení Pivovar Lobeč Pavla Prouzy zařazena do Dnů evropského dědictví a akce Industriální stopy 2014. „Happening s workshopy bude opět nevšední alternativní akcí pro malé i velké návštěvníky," slibuje Prouza, který se s dalšími nadšenci snaží lobečský pivovar probudit zpátky k životu. A daří se jim to.

Program pivovarské akce nabídne mezi desátou a dvacátou hodinou spoustu zajímavých zážitků. Už jen prohlídka běžně nepřístupných prostor pivovaru, jehož historie sahá až do druhé poloviny šestnáctého století, bude stát jistě za to.

Náročnou obnovu pivovaru představí právě Pavel Prouza. V areálu technické památky bude slavnostně otevřena stálá výstava Lobeč a zlaté časy českého pivovarnictví. Výstava Jany Berkové z Národního památkového ústavu v Praze představí staré selské brány na Mladoboleslavsku. A do třetice své fotografické vzpomínky na prvního českého prezidenta Václava Havla v pivovaru odhalí jeho dvorní fotograf  Tomki Němec.

Pořadatelé slibují i bohatý hudební program, který otevře jazzová kapela Swing Cheek, která si libuje v hudbě 20. až čtyřicátých let minulého století. Pódium bude patřit i zpívající kytaristce a harmonikářce Ditě, kterou doplní baskytara a buben cajon. Nebudou chybět ani v Lobči už dobře známé uskupení Hugo a já nebo originální pivovarský harmonikář Děda Havroš. Mix acid jazzu, drum ´n´ bassu, trip hopu a hip hopu na návštěvníky vybalí DJ Artu.

Nezapomnělo se ovšem ani na nejmenší příznivce pivovaru, pro které mšenská základní umělecká škola pod vedením ředitele Čeňka Hlavatého připravuje výtvarnou dílnu. Nebude chybět ani tradiční Výtvarniště nizozemského výtvarníka Otto Kouwenema.