„Začínali jsme benefičním povodňovým koncertem," vrací se do loňského léta Petra Vodičková, která je ve sdružení Palouček pokladníkem. S velkou vodou má sama smutné zkušenosti. Do domu s vinotékou, kde strávila dětství, se před dvanácti lety chtěla vrátit. S manželem a dětmi. Ale v době, kdy už měli dům opravený, a stěhování bylo na spadnutí, přišla povodeň. A po verdiktu statika po něm nic nezbylo. Teď už mají Vodičkovi na stejném místě nový dům. Dokonce pomáhají dalším lidem.

Po benefičním koncertu pro lidi, kterým velká voda vzala zázemí, sdružení Palouček neusnulo. Jedenáct nadšenců, které spojuje láska k vínečku i chuť něco dělat, dále pořádá od jara do podzimu kulturní a společenské akce pod širým nebem. „S letošní sezonou se sice máme loučit na konci listopadu pochodem čertů, už se ale rýsuje nápad na vánoční setkání u kapličky v Lobečku s koledami a horkou polévkou na zahřátí," říká Petra Vodičková.

Pět letošních akcí už máte za sebou. Co teď bude následovat?
Poslední červnovou sobotu nás čeká Country-western Palouček, který už jsme pořádali v minulém roce. Budeme tu mít jízdy na koních, indiánskou vesnici, stezku pro děti, tanec i muziku.

Kdo pro vás bude dělat indiánskou vesnici?
No přece indiáni.

A večerní zábava s muzikou?
Hrát tu bude kapela Trosečníci.

O letních prázdninách máte přestávku?
Počítáme se dvěma prázdninovými akcemi. V sobotu 12. července jsou u nás slavnosti vína, spojené s vernisáží obrazů Milana Rynta, s řízenou ochutnávkou s vinařem Jiřím Šmirákem, s kralupským psím útulkem Lesan a kočičím útulkem Devět životů, s večerní cimbálovkou. Děti se budou bavit i ve skákacím hradu nebo při jízdách na lodičkách. V sobotu 23. srpna tu pak máme branný den s hasiči, sportovci a turnajem v malé kopané přímo na louce u řeky.

V září prý budou dokonce dvě akce?
Šestého u nás budou moci návštěvníci už od dopoledne plést s Gabrielou Junáškovou z pedigu a odpoledne bude S burčákem v patách, kde nepůjde jen o burčák, budou tu i ukázky práce na hrnčířském kruhu, zelňáková cesta za pokladem nebo posezení s hudbou. A dvacátého máme Tour de Palouček, pro děti i dospělé na všem, co má kola a jede na lidský pohon. Kralupský sběratel František Škrabálek tu představí své veterány značky Stadion.