Po vyhlášení okresních anket Deníků o nejlepšího muzikanty přišla před měsícem další anketa: Muzikant středních Čech 2009. Do krajského kola byli z každého okresu vybrány tři nejlepší kapely, zpěváci a zpěvačky. Katapultovaly je tam stovky hlasů od jejich fanoušků.

Hlasovat můžete v deseti středočeských Denících jak na jejich webech, tak prostřednictvím novinových kuponů, které vycházejí každý den. Uzávěrka ankety je právě tento pátek 7. května o půlnoci.

Šéfredaktor Deníků pro střední Čechy Jiří Macek uvedl, že vyhodnocení výsledků je naprosto stejné jako v okresním Muzikantovi. „U jednotlivých interpretů se sečte pořadí na webu a z novinových kuponů. Kdo získá součtem nejméně bodů, vyhrává,“ vysvětlil krajský šéfredaktor a dodal, že pokud například interpret skončí na webu na třetím místě a v kuponech na prvním, součtem obou umístění získá čtyři body.

Podle Macka měly okresní ankety Muzikanta velký úspěch. „Anketa Muzikant okresu je priorita, krajská soutěž je nadstandard. Uvažujeme dokonce i o celorepublikové anketě,“ připomněl Macek.

Z dosavadních výsledků na webech Deníků je zřejmé, že se v kategorii Zpěvačka středních Čech pravděpodobně rozhodne mezi Veronikou Langrovou, která v anketě zastupuje Mělnicko, Simonou Klímovou z Kladenska a Lucií Procházkovou, pro níž hlasují fanouškové z Nymburska. Po posledním sčítání hlasůje zatím na nejvyšší pozici Lucie Procházková, po ní má nejvíce hlasů Simona Klímová. V závěsu za ní je s o několik desítek hlasů nižším skorem Veronika Langrová.

Favoritku Mělnicka Veroniku Langrovou podporují také její spolužáci. „Mělničáci, podpořte vítězku Mělnického deníku a naši spolužačku a zabojujte za ni!“ píší v diskuzích na webu kamarádi třináctileté zpěvačky z Nelahozevsi.

Do trojice s nejvyšším počtem hlasů v kategorii Zpěvák středních Čech a Kapela středních Čech se bohužel žádný reprezentant Mělnicka nedostal.

Výsledky krajského Muzikanta přineseme v průběhu příštího týdne.

Ocenění si doma vystaví skleněné plakety. „Oceníme vždy první tři až pět interpretů ve všech kategoriích,“ potvrdil Macek. O vyhlašovacím večeru se uvažuje, hledá se vhodné místo.