Třiatřicetiletý učitel tělocviku z Ústí nad Labem vyhrál „běžky“ už poosmé, třikrát skončil na druhém místě a čytřikrát získal místo třetí. Nevynechal ani jeden z šestnácti ročníků.

„Možná se zdá, že z prvního místa už nemůžu mít radost, když jsem vyhrál osmkrát, ale já radost mám a obrovskou. Také díky lidem, kteří mi celou dobu fandí,“ řekl vítěz mužské kategorie, který letos zvítězil i přesto, že měl poraněný kotník utažený v dlaze.

Pepa každému říká, že je to strašně o náhodě. „Taky asi trochu o vůli, mám totiž vždycky ohromnou chuť vyhrát. Je to poslední sport, který dělám profesionálně,“ řekl úsměvně Pepa.

Vítězství telocvikář přisuzuje především dobře zvládnuté první lavině. „Kluci se ji snažili přeskočit flopem jako vždycky, jenže letos připravili pořadatelé lavinu o dost vyšší, takže jí nebylo snadné překonat. Dobíhal jsem k ní asi jako čtvrtý, věděl jsem, že přeskočit to nepůjde, tak jsem ji pomalu přešel. Tím jsem získal náskok snad půl kola, protože většina kluků se na lavině zasekla,“ popsal zdolání překážky z větví borec letošního ročníku.

K cíli doběhl Pepa jako druhý, zachránil ho však sněhulák, do kterého strefil tenisák dříve než jeho soupeř, toho tak porazil a vybojoval první příčku.