Po celý den provázela návštěvníky akce řemesla, mohli si například zkusit uplést koš nebo vyřezávat ze dřeva. Odpoledne bylo věnováno komentované prohlídce místního kostela a zvonice, následně se uskutečnila i prohlídka areálu mlýna. Návštěvníci si mohli prohlédnout také výstavu Má vlast cestami proměn, která byla i inspirací k návštěvě míst s dochovanými památkami lidové architektury.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Úlohou Dnů lidové architektury je připomenout, že i ve venkovském prostředí vznikaly v minulosti stavební unikáty, v podstatně prostším prostředí než na zámeckých sídlech šlechty.

„Přáním pořadatelů je, aby se Dny lidové architektury staly pro širokou veřejnost podnětem hlubšímu poznání a pochopení hodnot a významu lidového stavitelství a zároveň impulsem k posílení vědomí odpovědnosti za jeho uchování,“ uvedl krajský radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovní ruch Václav Švenda.

Pro své jedenácté cykloturné tentokrát na Polabí si Jan Řepka & Bájskl Band vybrali jako poslední zastávku bistro Vedlepily ve Veltrusech. Den před tím vystoupilo trio muzikantů v Mělníku.
V bistru Vedlepily to „zapíchli“. Trio se do Veltrus vydalo z Drážďan na kole

Na pořádání slavností ve Vepřku se podílely Středočeský kraj a Regionální muzeum Mělník.