Už dlouho o něm nebylo slyšet. Co se stalo s mladým nadějným malířem Petrem Poláškem z Vysoké Libně? Usnul na vavřínech? Skončil s uměním? Nikoliv! Umělec se z malé vesničky na Mělnicku přesunul do města Dvůr Králové, kde nyní horečně pracuje!

„Ve Dvoře Králové jsem již několik měsíců a stále maluji,“ potvrzuje Petr Polášek. Malíř je v současné době pod křídly manažera Roberta Noska, který mu poskytl zázemí. Polášek se tedy nenechal unést náhlou slávou, která přišla se spoluprací s Karlem Gottem. Petr Polášek totiž namaloval obraz, na kterém zachytil samotného Mistra a nabídl jeho portrét do muzea Gottland v Jevanech. Tam obraz způsobil velký rozruch a zajímat se o něj začal i samotný Gott! Mezi oběma umělci nakonec vznikla vzájemná spolupráce. Poláškův obraz se stal předlohou pro všechny plakáty a poutače na výstavu obrazů, jež namaloval Karel Gott.

V současné době se Petr Polášek pohybuje mezi malířskou elitou. „Spolupracuji s akademickými malíři, například s Janem Skořepou, Jiřím Brandýským nebo s Josefem Herčíkem. Je to pro mne obrovská škola, moc mi to dává. Také mě připravují před reakcí kritiků, kteří jsou nemilosrdní a žádné dílo nenechají bez poskvrnky. Pracuji kolem dvanácti hodin denně. Maluji téměř všemi styly, dokonce jsem se pustil i do moderny. Mám již přes několik stovek obrazů,“ uvedl Polášek.

Vrcholem malířova úsilí bude vernisáž, která se uskuteční 3. prosince ve Dvoře Králové ve výstavní místnosti staré radnice. Na akci se chystá i mnoho známých tváří jako například hudebník Petr Vondráček, herci Jiří Krytinář a David Suchařípa.