Skladba odpoledního a večerního programu vychází z tradice místních slavností, které Lužečtí ve své obci pořádají každý rok za velkého ohlasu veřejnosti.

„Akce je rozloučením s prázdninami a navíc chceme našim mělnickým spoluobčanům předvést, že i v menší obci se vyvíjejí kvalitní umělecké soubory,“ říká jeden z organizátorů a učitel lužecké základní školy Bohumil Sekanina. Název pořadu Lužecká bramboračka podle jeho slov naznačuje pestrost programu.

Odpolední blok bude patřit především hudbě a písničkám. Od 13 a od 17 hodin se představí dětský pěvecký soubor Lužáček s písněmi z pohádek, skladbami Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře a dále melodiemi Suchého a Šlitra. Lužáček vede právě Bohumil Sekanina se svým kolegou Martinem Sálem. Mezi tím vystoupí divadelní soubor Specifik Františka Ziky, Balet náhodného divadla a Klub mix aerobic Budoucnosti, oboje v režii Lenky Vyšatové. Večerní program od 20 hodin bude převážně divadelní. „Soubor Specifik nabídne grotesky, pohádky, černé i klasické divadlo a hudebně taneční vsuvky na motivy pohádek O veliké řepě, Hrnečku, vař, Sněhurka, Mravenčí svět a dalších,“ popsal program Sekanina.

Zajímavostí podle něj budou Barvy ve tmě - tanečně obrazová show projekčního, černého a bílého divadla. O kvalitní práci lužeckých uměleckých souborů svědčí stovky návštěvníků, kteří se na obecní slavnosti každoročně sjíždějí z celého Mělnicka i reportáže regionálních kabelových televizí z těchto festivalů.