Povídání s principálem cirkusu Jaromírem Joo bylo nevšední, odehrávalo se přes mříže. Pan Joo byl v kleci se třmi tygry, během rozhovoru si své „mazlíčky“ hladil. „Člověk k této práci musí mít hlavně lásku, jinak by to nešlo,“ říká. Kolem pobíhají ostatní zaměstnanci cirkusu a každý má něco na práci, představení se blíží a vše musí být v naprostém pořádku.

Jak se připravujete?
Příprava je nároční, máme tu mnoho vystupujících, například lidskou chobotnici. To je představení z Las Vegas. Příprava musí být dokonalá, nechci zklamat publikum.

Jste v něčem originální na rozdíl od ostatních českých cirkusů?
Spousty diváků mi nejednou řekly, že lidem vracíme důvěru v cirkus. Jako jediní máme plátno se zpětnou projekcí. Jsem na tu práci hrdý.

Máte nějaké přání, jak cirkus ještě zdokonalit?
Jezdím do cirkusů po celém světě a snažím se od nich převzít to nejlepší a ukázat to v České republice, protože jsme cirkus nové doby a to musíme dodržovat. A také si přeji, aby návštěvnost, která je největší v České republice, vydržela.

Jak dlouho „balíte“?
Když je sehraný tým, tak to jde. Stavěčů máme osmnáct až dvacet, pomáhají artisté, tak je to záležitost čtyř až pěti hodin. Horší je to se stavěním.

Je něco, co vás trápí? Nějaký problém?
Největší problém je špatné konkurence. Pokud do města přijede špatný cirkus, tak se lidé zklamou a příště nemají ani chuť jít. Naštěstí může říct, že název Jo-Joo je zárukou zábavy, tím se dá říct, že k nám chodí hodně lidí.

Máte přes zimu stálé sídlo, kde vás můžou diváci najít?
Samozřejmě, na Nymbursku ve Zbožíčku, tam máme statek s potokem, kde se snažím vytvářet oázu pro zvířata. Hlavně pro tygry, protože ti vodu milují.