Festival se opět se koná u zříceniny hradu Zvířetice u Bakova nad Jizerou. O festivalu jsme si povídali s organizátorem a muzikantem Liborem Fantou.

V jakém místě se festival uskuteční?
Zvláštností letošního ročníku je to, že se stejně jako tomu bylo při jeho premiéře, odehraje na louce před hradem, a ne na jeho nádvoří.

Proč na louce, a ne na nádvoří?
Důvody, proč jsme přistoupili k tomuto zdánlivě zpátečnickému kroku, jsou dva. První je velmi omezený přístup na hrad, možný jen po úzké lávce vedoucí přes hradní příkop, což velmi ztěžuje navážení materiálu a zejména výstavbu pódia. Druhým, možná ještě závažnějším, důvodem je každoroční obava z pádu některého z účastníků festivalu z nezabezpečené věže či jiného vyvýšeného místa v hradním areálu. To pro nás představuje doslova noční můru, neboť samozřejmě za veškeré dění na hradě po celý víkend plně zodpovídáme.

Neměli jste při výběru kapel problémy? Neodřekla nějaká kapela na poslední chvíli svoji účast?
Letos snad poprvé nezrušila svou účast ani jedna z pozvaných kapel, což se stává velmi zřídka.

Můžete naznačit taháky sobotního dění?
Ze sobotních vystoupení vyzvedněme kupříkladu nadějnou kapelu Pan Kix s celým výčtem předních umístění na regionálních soutěžích, či výtečnou punkovou formaci Funkce Šroubu z Blatné.

A co místní kapely?
Nejmístnější z místních jsou vedle Psychopatic Children i Veselí koníci, kteří pořadatelsky stojí za všemi osmi ročníky festivalu a na všech také hráli. A pochopitelně Debustrol a Livores Mortis.

Co když bude pršet?
V případě nepřízně počasí je připraven velký vojenský stan a přístřešek z plachty, který zajistí návštěvníkům sledovat produkci skupin pěkně v suchu.

Kolik stojí vstupenka?
Na jeden den stojí vstupenka sto padesát korun.

PROGRAM

 

15.00 – Yesterday Heroes Exprimental – Punk
16.00 – Kulturní Zřízenost Grunge – Punk
17.00 – Rick – Sha Punkcrock´n´roll
18.00 – Pankix Klubový rock
19.00 – S. I. V. Punk Rock
20.00 – Funkce Šroubu Punk Rock
21.00 – Veselí koní
22.00 – Chlejf Czech – Core
23.00 – Jesus Om Melodický HC.