Pozvání na tuto slavnostní událost přijali starosta městysu Miroslav Baloun, ředitelka všetatské základní a mateřské školy Renata Kurzveilová a zástupce sponzorské firmy Jitka Knýřová, ale také široká veřejnost, která tak měla poprvé možnost do rodinného centra nahlédnout.

Pro hosty bylo připravené bohaté občerstvení, hudební program a samozřejmě nechyběla ani spousta hraček pro nejmenší návštěvníky. Aby bylo zahájení kompletní, nescházelo ani slavnostní přestřižení pásky, kterého se ujali jak všetatský starosta, tak lidé, kteří dobrovolně a ve volném čase věnovali přípravě centra nejen svou energii, ale také veškerý svůj volný čas.

Starosta obce Miroslav Baloun navíc přislíbil, že v rodinném centru nechá vyměnit zastaralá okna, která bohužel netěsní a jsou zdrojem velké ztráty tepla. Za to mu moc děkujeme, bude to pro nás velká pomoc.

Po slavnostní části měli návštěvníci možnost seznámit se s programem centra, zúčastnit se ukázkové hodiny cvičení s batolátky a samozřejmě si celé centrum prohlédnout. Po celou dobu jim byli k dispozici lidé z centra, kteří ochotně a rádi odpovídali na veškeré dotazy a podávali informace o připravovaných akcích.

Kdo chtěl, měl také možnost rovnou se do některého z nabízených programů přihlásit. Na výběr bylo ze spousty možností, například cvičení s batolátky, výtvarná dílnička Dráček, hudební nauka Veselé notičky nebo se zájemci mohli přihlásit na vzdělávací přednášku o plazech.

Centrum si dalo za cíl pořádat akce skutečně pro celou rodinu, nejen pro ty nejmenší. Díky tomu budou mít například senioři možnost vyrazit za památkami UNESCO v Praze nebo soutěžit o nejlepší koláč.

Rádi bychom poděkovali všem firmám a sponzorům za podporu, bez které by nebylo otevření centra možné zrealizovat. Přáli bychom si, aby rodinné centrum splnilo svá předsevzetí, aby naplnilo očekávání a aby se tam všichni rádi a s úsměvem vraceli.

Alena Kupková

Více informací a fotografií naleznete na www.rcvsetatyprivory.cz.