Slavnostní otevření se uskutečnilo v pondělí 27. července a zahájila je úvodním slovem a přivítáním ředitelka Mělnického kulturního centra Radka Kareisová. „Mělnické kulturní léto má v letošním roce jinou koncepci. V dubnu vzhledem k nastalé situaci jsme museli zrušit všechny již naplánované akce, které se měly tradičně odehrát na náměstí Míru. Vymysleli jsme úplně jinou, komornější koncepci, a to je Relaxační art park, kde je možné dodržet všechna vládní nařízení a v kulturním domě jsou k dispozici sociální zařízení i desinfekce,“ řekla Kareisová.

Po slavnostním přivítání následoval koncert Velkého dechového orchestru MKD Mělník, poté promítání filmu Sněžný kluk a po setmění měli zájemci možnost zhlédnout projekci filmu Kid s živým klavírním doprovodem. Takový byl první den Mělnického kulturního léta.

Ohraničením prostoru v sadech u Masarykova kulturního domu v Mělníku vzniklo přírodní jeviště a hlediště, kde se mohou návštěvníci těšit na filmová a divadelní představení, koncerty, workshopy, na akrobatická představení a ohňová show a další akce, které jsou v nabídce téměř každý den kromě sobot až do středy 2. září. Park má sloužit nejen ke kulturnímu vyžití v rámci Mělnického kulturního léta, ale i relaxaci, aktivnímu odpočinku a inspiraci pro všechny věkové kategorie.

Art park nabídne kulturní a kreativní programy, zábavu a pohodu pro malé i velké a z pestrého programu něco zaujme jistě každého. V průběhu léta si mohou zájemci vybrat z různých workshopů či dílniček a vyzkoušet šití hraček, tvoření z papíru, malování na hedvábí, tvorbu náramků či navštívit keramickou dílnu. Celý pestrý program plný kina, divadel, kulturních vystoupení a tvorby je k dispozici na www.mekuc.cz.