Velký sál společenského domu zaplnili  milovníci tance i příbuzní a kamarádi účinkujících, kteří se zhruba tři hodiny výborně bavili na akci s názvem Svátek tance.

V publiku nemohla chybět ani porodní asistentka Pavlína Ptáčková, maminka šestnáctileté Báry, která do Roxtonu chodí od jeho začátků.

„Byla jsem nadšená. Ta akce je rok od roku lepší a lepší, je vidět, že svou práci dělají dobře a s chutí," popsala hrdá maminka malé mistryně světa v tanečním stylu hip-hop z roku 2006. Dnes už její dcera patří do kategorie dospělých a prý dokonce uvažuje o tom, že by chtěla tanec sama vyučovat.

„Říkala mi, že by chtěla být lektorkou," přiznala Pavlína Ptáčková. „Zatím studuje humanitní gymnázium, tak uvidíme, jak to s ní nakonec dopadne," dodala s tím, že dceru v jejím koníčku plně podporuje. „To, že je v Roxtonu a tancuje, má na ni dobrý vliv. Nemá alespoň čas dělat nějaké blbosti," poznamenala Pavlína Ptáčková.

Čtvrteční večer si všichni, kdo do Neratovic dorazili, opravdu užili. Nejen, že zhlédli sto dvacet minut čistého času výborné taneční show, ale díky Marku Gregerovi sálem každou chvíli zazněla salva smíchu.

Zkušený moderátor pobavil diváky například ve chvíli, kdy se rozhodoval, zda má, či nemá vyzkoušet nosnost mobilního pódia. A nebál se ani dělat si legraci sám ze sebe. „Mně tleskat nemusíte, já jsem zvyklej, že jsem trapnej a nikdo tomu netleská," upozornil publikum.

Na Svátku tance vystoupili tanečníci všech věkových kategorií. Nechyběli tedy ani ti nejmladší, kteří jsou v Roxtonu teprve prvním rokem, ani ti zkušení, kteří už za sebou mají spoustu nejrůznějších akcí a soutěží. Každému z nich a zároveň všem společně pak aplaudovalo několik stovek diváků vestoje. Nutno říct, že naprosto zaslouženě.

Proč chodím do Roxtonu?

Šárka Junková, 8 let, Lobkovice
Tancování mě vždycky lákalo. V Roxtonu jsem čtyři roky, hodně mě to baví, ale živit bych se tím nechtěla. Chodím do skautu a dřív jsem i malovala, ale protože ségru to nebavilo a já se mezi těmi staršími holkami sama bála, už tam nechodím.

Tereza Sobková, 10 let, Brandýs
Tancovala jsem v Brandýse, ale nic pořádného jsme se tam nenaučili a pořád jsme jenom hráli hry. Na Roxtonu je skvělé, že děláme různé taneční styly. Chci jít na konzervatoř a založit si vlastní taneční školu.

Veronika 
Fajtová, 9 let, Neratovice
Dřív jsem chodila na atletiku, ale když se nám změnili trenéři, už jsem chodit nechtěla. Sháněla jsem jiný pohybový kroužek a začala s kamarádkou chodit do Roxtonu. Jsem tu druhým rokem, k tomu ještě hraju volejbal.

Emilka 
Filipovičová, 10 let, Mělník
S tancování jsem začínala před šesti lety v Mělníku. Dělali jsme ale jenom klasický tanec, což mě nebavilo, tak jsem přešla do Roxtonu. Nejvíc mě baví pop, ten má i dobrou muziku. Ještě hraju volejbal a dřív jsem dělala i tenis.

Karolína 
Hejduková, 8 let, Mělník
Ve třech letech jsem začala chodit do základní umělecké školy v Mělníku, ale časem mě to tam přestalo bavit, protože jsme skoro nejezdily na žádné soutěže. Ty já přitom přímo miluju, můžu při nich totiž ukázat, co už umím. Chodím ještě malovat, ale paní učitelka je teď nemocná a máme supl, tak to není úplně ono.

Veronika 
Dvořáková, 10 let, Neratovice
Odmalička jsem měla ráda hudbu a ráda jsem tancovala, proto jsem v šesti letech šla do Roxtonu. Baví mě hlavně soutěže, nejlépe sólové, je to takový správný adrenalin. Jednou bych chtěla mít vlastní taneční školu.

Jana Pipusová, 8 let, Neratovice
Do Roxtonu chodím už tři roky, ale ten první rok mě to moc nebavilo, musela jsem se do toho trochu nutit. Bavit mě to začalo až časem. Nejraději dělám hip-hop a zkouším opakovat i věci, které vidím u starších kolegů.