Šlo o druhý ročník akce, jejímž cílem je podle hlavní organizátorky Terezy Kaňkové zviditelnit bývalý pivovarnický areál a budovu sladovny, kde se všechny aktivity odehrávaly. „Chceme návštěvníkům ukázat, že i průmyslové budovy mohou mít další zajímavé využití. A právě o tom ve své přednášce hovořil architekt Jan Pustějovský," konstatovala Tereza Kaňková, která Akci Pivovar přihlásila do programu Industriální stopy.

Lidé do sladovny nahlédli už před půldruhým rokem, kdy Tereza Kaňková ve spolupráci s městem, které je vlastníkem areálu, zorganizovala první prohlídku. „Řekli jsme si, že by byla škoda zůstat jen u jedné prohlídky. Spojila jsem se proto tehdy s Janem Pustějovským, který vyučuje na stavební fakultě ČVUT. Jeho studenti pak zpracovali studie na využití areálu pivovaru. Ty byly k vidění právě na prvním ročníku Akce Pivovar," přiblížila organizátorka, která už vloni program zpestřila různými výstavami, divadlem i tvořením pro děti.

A v podobném duchu se nesl i druhý ročník akce. „I tentokrát jsem oslovila členy Urbex Teamu Kralupy, kteří odhalili své úlovky. Své fotografie na výstavě Moje město představili i další kralupští fotografové. A nechyběly opět ani přednášky na industriální téma."

Lezení na průmyslové komíny ve své přednášce přiblížil komínář Martin Vonka, o využití fabrik, pivovarů a podobných objektů hovořil Jan Pustějovský a Tomáš Skřivan si vybral téma dočasné a nízkonákladové konverze průmyslových objektů.

Na programu Akce Pivovar nechyběly ani aktivity pro nejmenší. Děti se vyřádily v Pivní laboratoři nebo pozorně sledovaly divadelní představení. Jejich rodiče si zase nenechali ujít vystoupení skupin Baťa a Kalábůf něžný beat a Vlasatý žárovky.