Ve filmu se v hlavní roli objeví již známá a velmi oblíbená slovenská herečka Táňa Pauhofová, pro níž jde po první řadě Terapie a historické minisérii Hořící keř již o třetí spolupráci s HBO Europe.

Šestidílný seriál s názvem Bez vědomí vzniká ve spolupráci s tuzemskou produkční společností Etamp Film. Autorem scénáře k příběhu odehrávajícím se v roce 1989 v Čechách je mladý perspektivní scénárista Ondřej Gabriel.

Špionážní drama Bez vědomí začíná natáčet režisér Ivan Zachariáš. Tento pro HBO Europe již natočil společně s Alicí Nellis úspěšnou minisérii Pustina. Šestidílná minisérie se bude točit celkem 85 natáčecích dní, a to jak v Čechách, tak přímo v Londýně.

Dnes šestačtyřicetiletý režisér Ivan Zachariáš sice absolvoval obor dokumentární tvorby na pražské FAMU, nicméně během 90. let se stal jedním z top reklamních režisérů a za své špičkové reklamy pro mnohé nadnárodní firmy s povětšinou celosvětovou reputací získal nejednu prestižní cenu.

Zachariáš je mimo jiné rovněž režisérem známých znělek Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Právě v průběhu letošního karlovarského MFF byl brzký začátek natáčení filmové minisérie Bez vědomí slavnostně oznámen, načež o tomto se zájmem reportovala jak hollywoodská, tak zejména přední evropská filmová média.

Martin Tlustý