Tamější evangelický kostel a přilehlá zahrada od půl druhé odpoledne hostí sborový festival, připomněla za organizátory Petra Karnetová. „Festival Otevřená zahrada vstupuje do druhé dekády,“ upozornila, že se jedná již o jedenáctý ročník. „V první části festivalu se představí především ženy, mladé a výrazné autorky a interpretky. Závěr festivalu bude patřit zhudebněné básnické skladbě Karla Šiktance Tanec smrti aneb Ještě Pámbu neumřel v podání Mikrochoru,“ shrnula Karnetová, nač se mohou posluchači těšit.

Hned v úvodu festivalového programu zazní v podání pěti desítek zpěvaček a zpěváků z několika sborů zbrusu skladba Dubnový déšť, kterou přímo pro libčický festival napsala na text Bohuslava Reynka skladatelka, jazzová pianistka a zpěvačka Beata Hlavenková; ta také osobně zahraje na piano. Od 15.30 se společně s tuchoměřickými dětmi představí Jana Vőrőšová, jež loni vyhrála skladatelskou soutěž České filharmonie. Posluchači budou moci ocenit, jak pro děti z tuchoměřického Cvrkotu zhudebnila několik básní Daniely Fischerové z knížky Tetovaná teta.

Trochu záludné je upozornění na vystoupení zpěvačky- autorky Kláry Vytiskové. „Pozor; fanoušci kapely Toxique ať se netěší. Klářina trošku slavnější jmenovkyně u nás letos zpívat nebude,“ připomněla Karnetová. Vlastní skladby představí také herečka a zpěvačka Adéla Petřeková, která s kytaristou Petrem Zatloukalem tvoří duo Mlhou; jako doprovod si pozvala sbor Chrpy.

S novinkami překvapí i své stálé příznivce sbory, které na festivalu vystupují pravidelně: místní Scandula či Subito z Prahy. Hned dvakrát se posluchačům představí členové sboru Imbus. „Nejprve se zúčastní pěvecké dílny a festival zahájí sborovou úpravou skladby Beaty Hlavenkové Dubnový déšť – a později odpoledne vystoupí sólově: pod vedením Vítka Novotného předvedou mimo jiné písně Šárky Krejčí,“ uvedla Karnetová. Zmínila také menší těleso Ensemble Hilaris (s poznámkou, že překlad názvu z latiny by zněl Veselý soubor), jehož vystoupení ukáže, že i v 21. století vzniká kvalitní duchovní hudba, a dvě uskupení s názvy Oktet a Ch-tdž!, jež se tentokrát představí společně – přičemž program slibuje „trošku populárněji laděné vystoupení“.

„Závěr bude patřit smíšenému pěveckému sboru Mikrochor, který již několikrát festival Otevřená zahrada uzavíral,“ konstatovala Karnetová. S poznámkou, že avizovaná básnická skladba Karla Šiktance Tanec smrti aneb Ještě Pámbu neumřel, zhudebněná na objednávku sbormistra Lukáše Prchala skladatelem Michalem Vejskalem, zazní poprvé od listopadové premiéry.