Lidé, kteří v sobotu 14. dubna zamíří do Muzea Eduarda Štorcha v Lobči, nebudou rozhodně litovat. Budou mít totiž jedinečnou příležitost setkat se s pražským spisovatelem Bohumilem Kettnerem, který před časem podruhé vydal svou knihu Kdo byl Eduard Štorch.

A právě v lobečském muzeu se od čtrnácti hodin uskuteční její historicky první křest spojený s autogramiádou. Potvrdil to správce muzea Luděk Dohnalík: „Napadlo mě, že když Bohumil Kettner vydal poprvé knihu ještě za minulého režimu, takže ji asi nekřtil, proto jsem mu nabídl, aby ji přijel pokřtít k nám do Lobče. Do obce, kde Eduard Štorch prožil část svého života.“

V muzeu bude kniha volně k prodeji, a tak si ji návštěvníci mohou odnést domů i s podpisem autora.

Muzejníci ale nezapomněli ani na nejmenší návštěvníky, které kniha o Štorchovi zřejmě příliš zajímat nebude. Jejich pohledy upoutá spíš samotná expozice muzea s chundelatým mládětem mamuta a pravěkými lidmi při jejich činnostech.

Ti, kteří už někdy muzeum v Lobči navštívili, se nemusejí bát, že by je tentokrát nečekalo nic nového. V místnostech muzea narazí na několik novinek. „Co tu bylo, to jsme samozřejmě ponechali, a expozici se snažíme dál rozšiřovat,“ uvedl Luděk Dohnalík a dodal, že v blízkosti mamuta návštěvníci najdou věrnou kopii kosterních pozůstatků jeho nohy, z jejíchž posledních článků prý pralidé vyráběli postavičky.

V muzeu si návštěvníci prohlédnou také kopie mamutích zubů, které doplní originální mamutí stoličku. „K vidění je také několik primitivních nástrojů vyrobených z mamutích lopatek a žeber nebo dvě vitríny se spoustou výrobků známých z učebnic dějepisu,“ doplnil správce a zakladatel muzea Luděk Dohnalík.

Návštěvníci si z muzea mohou dokonce odnést například kopii Věstonické Venuše, medvědí zuby nebo různé přívěsky pravěkých lidí.