Všechno, co je na ní k vidění, patří do soukromé sbírky inspicienta činohry Národního divadla Miroslava Krále.

„Divadelní programy, fotografie z představení a plakáty sbírám už dlouho. Doma mám na ně vyčleněnou jednu samostatnou místnost," prozradil na sebe muž, který se v Národním divadle stará například o kostýmy.

„Na této výstavě je jen asi třetina všech materiálů s panem Postráneckým, které vlastním," přiznal a dodal, že se snažil návštěvníkům představit alespoň část divadelního života této herecké osobnosti. „Jsou tu všechny jeho role, které odehrál v Praze. Ale věci z jeho angažmá v Brně a v Uherském Hradišti už se sem nevešly," povzdychl si.

K Václavu Postráneckému má velmi úzký vztah, výstavu připravil při příležitosti jeho brzkých sedmdesátin. „Podle mě je to jeden z posledních velkých herců," řekl Král a přidal ještě několik dalších jmen. „Pan Štěpnička, pan Stehlík nebo paní Janžurová, ti jsou také výborní," vyzdvihl českou hereckou elitu.

O velikosti Václava Postráneckého se budou moci brzy přesvědčit i divadelní nadšenci z Neratovic. V polovině června, nejspíš v úterý 18. či ve středu 19., přijede tato herecká osobnost do města s inscenací Štika k obědu. V hrůzostrašné komedii hraje po boku tří dam Květy Fialové, Nadi Konvalinkové a Libuše Švormové.

Vstupenky na představení si mohou zájemci v pokladně společenského domu rezervovat už nyní. Po dobu konání výstavy Připraví se pan Postránecký… budou lístky navíc prodávány s výraznou slevou.