Ředhošť

Autokino v areálu místních trhů promítá v sobotu přibližně od 20.45 hodin americkou dramatickou komedii Stážista s Robertem De Nirem v hlavní roli. Čas promítání je ovšem orientační, film začne, jakmile se setmí.

Mělník

Vinobraní v muzeu nabídne ochutnávku českých vín v gotických sklepích ze 14. století. V průběhu Mělnického vinobraní budou prostory Regionálního muzea přístupny tento pátek a sobotu od 9 do 24 hodin, v neděli pak od 9 do 17 hodin.

Kralupy

Přednáška a praktická ukázka cvičení s názvem Jak zvyšovat vitalitu a kvalitu života pomocí cvičení pánevního dna se uskuteční už dnes od 17.30 hodin. Akce se koná v Městské knihovněv Kralupech nad Vltavou. Certifikovaná lektorka Školy pánevního dna Kamila Jiříková prozradí spoustu zajímavých rada tipů z této oblasti. Návštěvníci se tam například dozvědí, jak zatočit s bolestmi zad, jak se chovat před a po gynekologické nebo urologické operaci a jak na potíže s únikem moči, prostatou nebo otěhotněním.

V současné době je skatepark v Kralupech v dezolátním stavu. Oba dva raily (železné tyče zabudované do země) si museli vyrobit na vlastní náklady návštěvníci parku.
Chátrající kralupský skatepark je nebezpečný

Neratovice

Mořské nebezpečné dravce představí výstava fotografií Ladislava Smelika. Výstavu Žraloci zahájí vernisáž v pátek v 18 hodin v Čajovničce v Zelené ulici. Fotografie tam bude možné zhlédnout až do posledního říjnového dne.

Kralupy nad Vltavou

Preventivní vlak stojí na nádraží dnes naposledy. Cílem této soupravy Českých drah je přispět k omezení zbytečných tragických úrazů na železnici. Ve vlaku je nachystáno vždy devět cyklů, délka každého z nich je 100 až 120 minut. Prezentace je určena pro druhý stupeň základních škol, střední školy a učiliště. V kinovoze se bude promítat hraný film To nedáš! S ohledem na věk návštěvníků jsou vždy vybírány odpovídající fotografické záběry.

Mělník

Mělnické vinobraní, které nabízí koncerty, pouť i jarmark, se koná od tohoto pátku až do neděle. Hlavní součástí sobotního průvodu budou alegorické vozy, které představují významné milníky vývoje vinařství na Mělnicku. Průvod povozů tažených koňmi vyrazí v patnáct hodin z prostor zahradnické akademie a bude pokračovat ulicemi Pražská, Jiráskova a Kněžny Emmy, dále přes Palackého ulici na náměstí Míru a zpět.

Ilustrační foto.
Mělník získal krajskou dotaci na vinobraní

Mšeno

Koncert skupiny Spirituál Kvintet se uskuteční tuto sobotu 16. září od osmnácti hodin v kostele svatého Martina ve Mšeně. Známá hudební skupina, založená v roce 1960, se tam představí v rámci Dnů evropské kultury a zároveň u příležitosti 650. výročí udělení privilegií městu králem Karlem IV. Na koncertě zazní známé hity, jako je například Válka růží, Pocestný, Pískající cikán, Starý příběh nebo Soudný den. Místa k sezení nejsou číslována, a tak kdo přijde dříve, sedí v lavici, ostatní návštěvníci mohou stát nebo sedět na zemi.

Mělník

Na hlavní scéně na náměstí Míru vystoupí v rámci Vinobraní tento pátek od 17.55 hodin místní streetworkoutový tým. Při krátké freestylové exhibici předvedou sportovci divákům na přenosné hrazdě, co dovedous vlastní váhou těla.

První třída v Základní škole Lužec nad Vltavou paní učitelky Jany Vaňkové.
Představujeme prvňáčky ze Základní školy Lužec nad Vltavou