A dočkali se právě v úterý, kdy byly v mělnickém Masarykově kulturním domě oceněny nejlepší tříčlenné týmy, které nástrahy téměř dvoukilometrové trasy zdolaly v nejlepším čase a s nejvyšším počtem získaných bodů.

Vyhlášení výsledků druhého ročníku soutěže Železný měšťák, kterou pořádala Městská policie v Mělníku, si nenechala ujít žádná z místních základních škol.

Podle preventisty mělnických strážníků Petra Limprechta se odměny dočkalo nejlepších pět družstev z obou kategorií – šestá a sedmá třída a osmá a devátá třída. „Vedle týmů jsme vybrali také tři nejúspěšnější školy,“ řekl Limprecht a dodal, že ceny opravdu stály za to.
Pro školáky měli totiž strážníci od sponzorů připraveny například fotoaparáty, kamery, multimediální přehrávače nebo vrtulník na dálkové ovládání. „Nejlepší škola získala gril v hodnotě osm tisíc korun,“ připomněl strážník.

Navíc nešlo o žádné nudné vyhlašování výsledků. Na podiu kulturního domu se stále něco dělo.

Ve třech choreografiích se školákům a jejich učitelům představila děvčata z neratovické taneční školy Roxton, která vystřídaly romské a populární písně v podání žáků mělnické základní školy praktické a speciální.

Staré pověsti české ztvárnili školáci ze základní školy Jindřicha Matiegky a v autorském muzikálu Jako v nebi se předvedly děti ze Seifertovy základní školy.

VÝSLEDKY – ŽELEZNÝ MĚŠŤÁK 2011

Kategorie 6. až 7. třída
1. místo GJP M.Kerner, M.Obst, J.Janda
2. místoGJP M.Tauchmanová, F.Tydrych, J.Chmelík
3. místoZŠ Jung. sady J.Zelenka, V.Zejda, V.Daněk
4. místo ZŠ Seifertova J.Burian, D.Pivec, I.Kopřivová
5. místo ZŠ prakt. a spec. K.Cibulková, K.Šedivá, M.Suchá

Kategorie 8. až 9. třída
1. místo ZŠ J.Matiegky O.Jakubec, M.Klíma, A.Pokorná
2. místo ZŠ prakt. a spec. J.Kavur, J.Šnajdr, P.Dančo
3.místo ZŠ Jung. sady T.Valín, J.Heran, P.Lešnerová
4.místo ZŠ J.Matiegky K.Festová, J.Hrstka, M.Pavlík
5.místo GJP L.Bradáčová, K.Hančová, M.Kabátová

ŠKOLY – 1. Gymnázium Jana Palacha, 2. ZŠ J.Matiegky, 3. ZŠ prakt. a speciální