Předchozí
1 z 5
Další

Jakub Němec je trenérem nejen ve futsale. Rád posouvá lidi dál  

V posledních dvou letech je jednou z hlavních tváří úspěšného mělnického futsalu. Bývalý hráč Olympiku Jakub Němec stojí jako trenér na lavičce prvoligového mužstva. Práci, která ho baví a naplňuje, ale dělá i mimo prostředí sportovních hal. A rovněž je spojená s koučingem.

Jakub Němec, trenér futsalistů Olympiku Mělník.Zdroj: archiv J. N.

S futsalem začínal jako hráč v jednadvaceti letech ve Viktorii Žižkov. Před lety se ovšem dostal do mělnického klubu, kde už nyní patří mezi služebně nejstarší. „Po vážnějším zranění jsem hledal klub, kterému bych pomohl. Protože rodiče bydlí za Prahou směrem na Neratovice a já se v této oblasti pracovně pohyboval, bylo logické spojit spolupráci s Mělníkem, který zrovna v neratovické hale hrál,“ popisuje zrod spolupráce, která pokračuje i po ukončení hráčské kariéry kvůli vážnému zranění. Jako trenér začal s předáváním zkušeností mladíkům do šestnácti let. Přes další juniorské výběry a béčko mužů povýšil před dvěma lety k prvoligovému celku dospělých. „Myslím, že to funguje docela dobře a věřím, že s klukama můžeme dosáhnout zajímavých úspěchů.“

Jakub Němec, trenér futsalistů Olympiku Mělník.Zdroj: Dana Šubová

Futsal Jakuba Němce neživí. Je to hlavně koníček, kterému věnuje dost času. Hlavní pracovní náplní sedmatřicetiletého rodáka z Prahy je podnikatelský a finanční koučing. „Učím ambiciózní lidi podnikat a budovat svůj kapitál a majetek, aby si dokázali splnit své životní sny a cíle. Většina lidí o nich ani nepřemýšlí a nevěří, že by si je mohla někdy splnit. Já se jim snažím ukázat, že by nad tím měli přemýšlet jinak a ukázat reálnou cestu, jak toho mohou dosáhnout,“ představuje absolvent Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy obor, ke kterému se dostal přes kamaráda z fotbalu. „Dávalo mi to obrovský smysl a viděl jsem velký potenciál pomoci spoustě lidí,“ objasňuje, proč se neváhal chopit příležitosti, jakou dnes sám nabízí i dalším.

Jakub Němec, trenér futsalistů Olympiku Mělník.Zdroj: Dana Šubová

Jak sám říká, má to štěstí, že dělá to, co ho baví. „Potkávám spoustu zajímavých lidí a poznávám spoustu zajímavých životních příběhů. Nejlepší je vidět, jak se lidé v naší spolupráci posouvají a jaké osobnosti se z nich postupně stávají. Že každému dokážu pomoct a poradit, aby si mohl splnit to, co by si normálně v životě nesplnil,“ vyjmenovává, čím ho práce nejvíce naplňuje. „Bohužel těch, kteří by v těchto oblastech lidem v Čechách opravdu dobře poradili a pomohli, je strašně málo. Proto téměř nikdo neví, že tady taková služba vůbec existuje,“ dodává.

Jakub Němec, trenér futsalistů Olympiku Mělník.Zdroj: Dana Šubová

A co dalšího dělá Jakub Němec, když zrovna nekoučuje? „Kromě futsalu věnuji většinu času rodině a odmala také dalším sportům, fotbalu, lyžování, cyklistice. A velmi rád cestuji a poznávám nová místa a lidi,“ odpovídá. I přes úspěchy, kterých dosáhl, se snaží dívat hlavně dopředu a věří, že ty největší má ještě před sebou. Nejen v soukromém životě, ale i ve futsale.

Jakub Němec, trenér futsalistů Olympiku Mělník.Zdroj: Dana Šubová