Předchozí
1 z 5
Další

Jiří Vokoun: první sezona ve Spartě, na dohled velká výzva s reprezentací  

S futsalem začínal pod bedlivým dohledem svého táty, který Mělník přivedl poprvé v historii do nejvyšší soutěže coby kapitán. Jablko nejenže nepadlo daleko od stromu. Jiří Vokoun mladší už může směle říct, že seniora překonal.

Jiří Vokoun v dresu futsalové reprezentaceJiří Vokoun v dresu futsalové reprezentaceZdroj: archiv

Čtyřiadvacetiletý šikula z Mělníka přidal ke kapitánování v Olympiku už i pozvánky do reprezentačního áčka, kterému ve slavném loňském penaltovém dramatu vystřelil postup na mistrovství světa, aniž předtím do barážového utkání vůbec zasáhl. V nominacích národního týmu se v posledních dvou letech objevuje pravidelně a určitě tak není bez šance podívat se i na zářijový šampionát v Litvě. „Samozřejmě, že bych byl rád u toho,“ potvrzuje. „Záleží, jak se trenér rozhodne.“

Jiří Vokoun v dresu pražské SpartyJiří Vokoun v dresu pražské SpartyZdroj: Deník/Michal Pavlík

Klub, jehož je odchovancem, už mu zároveň začal být těsný. Za sebou tak má první kompletní sezonu v pražské Spartě. Paradoxně v ní dopadl úplně stejně, jako kdyby zůstal na soutoku. Pro oba týmy se stalo konečnou čtvrtfinále. Osobními statistikami se dokázal přiblížit ke svým nejlepším sezonám v mělnickém dresu. S patnácti góly a jedenácti asistencemi se stal třetím nejproduktivnějším hráčem zahraničními esy nabitého kádru Sparty.

Jiří Vokoun v dresu pražské SpartyJiří Vokoun v dresu pražské SpartyZdroj: Deník/Michal Pavlík

Na týmový úspěch, kvůli kterému přicházel, si ovšem musí ještě počkat. Sparta ztratila dramatickou sérii se Slavií v rozhodujícím pátém zápase. O medaile si tak zahraje velký městský rival. „Bohužel jsme nedokázali přejít přes Slávii. Byla to nesmírně vyrovnaná série. Řekl bych, že nepostoupil lepší, ale šťastnější tým. Bohužel pro nás to byla Slavia,“ smiřoval se s předčasným koncem sezony.

Kapitán prvoligového Mělníka Jiří Vokoun.Kapitán prvoligového Mělníka Jiří Vokoun.Zdroj: Dana Šubová

Přestože náročný program první ligy vměstnaný do čtyřech měsíců neměl tečku, jakou by si hráči a příznivci Sparty představovali, hodnotí Jiří Vokoun skončenou sezonu kladně. „Poznal jsem plno nových lidí, zahrál jsem si se skvělými hráči. Jen mě mrzí, že byla celá sezona bez diváků, což je ohromná škoda,“ zalitoval. Na jaké futsalové adrese bude pokračovat? „Sám ještě nevím. Necháme se překvapit. Mám nějaké další nabídky, ale musím si to všech ještě nechat projít hlavou,“ zůstává v otázce budoucnosti tajemným.

JIŘÍ VOKOUN mladší (vpředu) už nemusí prožívat zápasy mělnického áčka pouze na lavičce. Po zranění se znovu vrátil na hřiště.JIŘÍ VOKOUN mladší (vpředu) už nemusí prožívat zápasy mělnického áčka pouze na lavičce. Po zranění se znovu vrátil na hřiště.Zdroj: Dana Šubová