VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRALUPY NAD VLTAVOU

Žáci Zušky představili tři inscenace

Kralupy nad Vltavou - Celkem tři jevištní divadelní inscenace představili letošní dětští absolventi dramatického oboru ZUŠ Kralupy před svými nejbližšími v sále tamního kulturního domu Vltava. Zahájeny byly vtipným skečem, výsledkem tvůrčího psaní žáků školy.

V Kralupech je žalostně nízký počet psů s čipy

Kralupy /ROZHOVOR/ - Provozovatelka psího útulku Lesan v Kralupech nad Vltavou, Monika Kolková se na svou současnou pozici dostala už v roce 2001. Od té doby pomohla stovkám psů najít nejen původního majitele, ale i nové milující páníčky. Tento nelehký úkol plní každý den jen s omezenými financemi a několika dobrovolníky.

Technopark slouží českým i evropským podnikům

Kralupy nad Vltavou - Kralupský technopark oslavil druhé narozeniny. Aktuálně tu probíhají projekty za 191 milionů korun. Technopark spolupracuje s předními českými komerčními subjekty. Má dvacet kmenových výzkumníků a desítky zapojených studentů.

Jméno prvního šéfa rafinérie Pavla Káše nebude zapomenuto

Kralupy - Každá historická epocha měla, má a bude mít své vůdčí osobnosti, své lídry. A platí to i v našich regionálních podmínkách. Kralupská aglomerace proslula novodobým průmyslovým oborem - chemií.

OBRAZEM: Závodníci plavali kilometr po proudu řeky

Mělnicko - Memoriál Jiřího Vachalce má za sebou už pátý ročník. Plavecký závod v řece Vltavě nese druhé jméno Kralupský kilometr. Startovalo se u původního železničního mostu pod dýhárnou u Chvatěrub. Cílem byla pro plavce loděnice Kotva v Kralupech. Délka trasy byla přesně jeden kilometr po proudu toku. Účastnit se mohl každý starší osmnácti let. Výjimku tvořili závodní plavci ve věku od patnácti do osmnácti let. Cenu za účast obdrželi všichni účastníci závodu.

FOTO: Den bezpečnosti nalákal stovky diváků

Kralupy nad Vltavou - V Kralupech posledních pět dní slavili místní tradiční Dny Kralup, které doprovázely četné kulturní a sportovní akce. Oficiálně byly celé slavnosti zahájeny v turistickém infocentru u tamního Masarykova mostu představiteli města.

Běhu na Hostibejk se zúčastnilo rekordních 225 závodníků

Kralupy – Jubilejní dvacátý ročník běhu na kopec Hostibejk nedaleko centra zahájil letošní Dny Kralup, které budou končit až tuto neděli. Možnost vyběhnout si na čas 187 betonových schodů si nenechalo ujít rekordních 225 závodníků v celkem sedmi věkových kategoriích rozdělených na chlapce a dívky.

Kralupský festival Za vodou se vrací do časů prohibice

Kralupy – Divadelní festival Za vodou, pořádaný kralupským souborem Scéna, začíná v pátek 16. června od 19.30 hodin v klubovně místních ochotníků představením Já měla hezkej život v sólovém podání Marie Brázdilové.

FOTO: Hasiči závodili na lyžích o sud piva

Kralupy nad Vltavou - Soutěž v požárním útoku a zároveň dětský den pořádali dobrovolní hasiči z Kralup Minic. Byl to už šestnáctý ročník O pohár starosty města Kralupy nad Vltavou.

Československý beatový festival bude znovu po padesáti letech

Kralupy - U zrodu myšlenky obnovit tradici československého beatového festivalu stojí Ivan Rössler, český textař, novinář, a scenárista. Písně s jeho texty zpívali čeští zpěváci včetně Karla Gotta.

FOTO: Naděje se rozloučila s taneční sezonou

Kralupy nad Vltavou - Taneční skupina Naděje zorganizovala na závěr letošní sezony v kralupském kulturním a společenském středisku Vltava show, která se fakticky stala průřezem letošní činnosti.

Výluka omezí dopravu z Kralup do Prahy

Mělnicko – Provoz na železniční trati mezi Roztoky a Kralupy bude od pondělního rána omezen. Až do 14 hodin bude na trati probíhat plánovaná výluka všech železničních spojů.

V Kralupech nešel přes hodinu proud

Kralupy nad Vltavou - Páteční rozsáhlý výpadek elektřiny v Kralupech trval hodinu a dvacet minut. Proud nešel v levobřežní části města, a to v lokalitách sídlištních celků V Zátiší i Hůrka. Mimo provoz byla také kralupská radnice.

FOTO: Umělecký happening zažili i v Kralupech

Kralupy nad Vltavou - Happening základních uměleckých škol byl na programu i v kralupském kulturním domě. Stejná setkání se pořádala po celém Česku a zapojilo se do něj 355 českých a moravských škol. Představily na něm svůj bohatý program zahrnující hudbu, tanec, divadlo, konaly se výstavy v podání mladých umělců. Vytvořil se tak tvůrčí prostor pro setkání žáků, pedagogů, rodičů a všech, kdo mají zájem o umění a kultivaci nejmladší generace.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT