VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MĚLNÍK

Starobylé královské věnné město Mělník se jako centrum zemědělského kraje proslavilo především pěstováním vinné révy a každoročně pořádanou slavností vinobraní.
Působivou a zdaleka viditelnou dominantou města je zámek a věž chrámu sv.Petra a Pavla. Návštěvníky Mělníka přitahuje pohled ze zámecké vyhlídky, odkud je vidět soutok Labe a Vltavy, památná hora Říp a České středohoří. K velmi vyhledávaným oblastem Mělnicka patří romantické Kokořínsko - nádherná příroda, pískovcové skály a gotický hrad ze 14.století. Zdroj: www.melnik.cz

Program pro školy navštíví téměř 2000 dětí!

Mělník - Na výstavě Půjdem spolu do Betléma, která je k vidění ve velkém sále Regionálního muzea Mělník do 6. ledna, probíhají speciální programy pro školy. 

K významnému výročí cukrovaru byly vyrobeny unikátní homole a kostky cukru

Mělník – Mělnický osvětový a okrašlovací spolek nechal vyrobit upomínkové předměty ve tvaru homole cukru a kostky cukru k významnému výročí místního cukrovaru. Mělnická homole je vysoká deset centimetrů a jedna kostka mělnického cukru má rozměry 10x10x10 centimetrů a váží jeden kilogram.

Největší náklady rozpočtu v Mělníku: mzdy a správa a údržba silnic

Mělník - Hospodařit bude Mělník v roce 2019 s 440 miliony korun. Řekl to starosta Mikeš Ctirad. Největší výdaje rozpočtu na další rok jsou celkem jasné. „Nejvyššími výdaji jsou náklady na mzdy ve výši 108 milionů korun, na správu a údržbu komunikací ve výši 95 milionů korun a 22 milionů na ostatní investice či opravy majetku města,“ okomentoval plánované výdaje starosta.

Gymnazisté vybrali přes padesát tisíc pro nemocná děvčata

Mělník /FOTOGALERIE/ – Studenti z Gymnázia Jana Palacha v Mělníku mají za sebou už osmý ročník charitativního volejbalového turnaje s názvem Hrajeme pro… aneb S dvojitým úsilím pro dobrou věc, který pořádá profesorka Zdeňka Sekulová a její třída sexta. Letos bylo vybráno 50.357 korun. A tyto peníze pomohou dvěma jedenáctiletým slečnám Michalce a Natálce Rejnartovým, které od narození trpí dětskou mozkovou obrnou.

Jitka Čvančarová pokřtila novou knihu o Mělníku

Mělník /FOTOGALERIE/ – Mělník má díky Karlu Lojkovi vlastní historickou knihu fotografií. Kmotrou se jí stala mělnická herečka Jitka Čvančarová.

Seniorka přišla o životní úspory

Mělník – Dvaadevadesátiletá seniorka přišla o své životní úspory. Okradly ji dvě ženy, které si vymyslely historku, že dámě vyplatí peníze za nepoužité léky. Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové teď oběma zlodějkám hrozí, že stráví ve vězení jeden až pět let.

Muzejní soutěž zná své vítěze

Mělník - Podzimní soutěž Regionálního muzea Mělník s názvem Cesty tažných ptáků byla určena pro žáky druhého stupně základních škol. Účast byla hojná a zapojili se třídní kolektivy i jednotliví žáci nejen ze škol ve městě.

Nový studijní obor na ISŠT láká nové zájemce

Mělník - Den otevřených dveří Integrované střední školy technické se setkal s velkým zájmem uchazečů. Návštěvníci se seznámili s náplní oborů strojních, elektro i ekonomických, mohli si prohlédnout prostory školy a seznámit se s jejich probíhající i plánovanou modernizací.

Kvůli vandalovi předčasně ukončili výstavu

Mělník – Výstava poskytovatelů sociálních služeb, která doposud stála u kašny na mělnickém náměstí Míru, musela být předčasně ukončena. Slavnostně byla otevřena už na začátku listopadu, ale během uplynulého víkendu ji vážně poškodil neznámý vandal. Šest panelů někdo prorazil pěstí nebo možná prokopl.

Petr Pátra: Forbíny je představení, které probíhá i v hledišti

Mělník /ROZHOVOR/ – Už za týden, poslední listopadový čtvrtek vystoupí Rytíři Mělničtí v čele s Petrem Pátrou v mělnickém Masarykově kulturním domě. Od 19 hodin tam diváky čekají Forbíny Rytířů Mělnických, které je vytrhnout z úklidové a nákupní horečky předcházející adventnímu času. A slibují především zábavu.

Otevření mostu Josefa Straky ulehčilo mělnické dopravě

Mělník /FOTOGALERIE/ - Už po pár dnech se ukazuje, že otevření starého mostu přes Labe v Mělníku skutečně znatelně ulevilo dopravě ve městě. Nebo alespoň na příjezdu od Slaného. 

Půjčil si peníze a nechtěl je splácet

Mělník – Až dva roky za mřížemi může strávit čtyřiadvacetiletý mladík z Mělnicka, který si myslel, že mu projde úvěrový podvod. Půjčené peníze, které měl na pořízení nového mobilního telefonu, neměl v úmyslu nikdy zaplatit.

Proběhne setkání s hvězdami kalendáře

Mělník - Charitativní kalendář vytvořený ve spolupráci s Centrem seniorů, na jehož stránkách zazáří mělničtí důchodci, je už v prodeji.

Advent v muzeu začal výstavou betlémů

Mělník /FOTOGALERIE/ - V Regionálním muzeu v Mělníku je po šesti letech tradiční vánoční výstava opět věnována betlémům. Velký sál muzea patřil ve čtvrtek 15. listopadu od 17 hodin vernisáži, která výstavu s názvem Půjdem spolu do Betléma zahájila za účasti desítek návštěvníků.

Most Josefa Straky je konečně otevřený!

Mělník /FOTOGALERIE/ – Mělnické dopravě se konečně částečně uleví. Od pátečního poledne už mohou chodci i automobily na starý most přes Labe, který je pojmenován po místním veslaři a olympionikovi Josefu Strakovi. Opravy trvaly přesně rok a celá rekonstrukce vyšla na 53 a půl milionu korun. Výše dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury činila neuvěřitelných padesát milionů.

Mělník má dvě nové věže na vodu

Mělník – Mělník se poučil z dlouhotrvajícího sucha a na další podobné období je nyní připraven. Minulý týden byl spuštěn zkušební provoz zařízení, kterému se říká vodní hospodářství technických služeb.

Most Josefa Straky se otevírá

Mělník – Dnes poprvé budou mít řidiči a chodci možnost zdolat Labe po nově zrekonstruovaném mostě Josefa Straky. Slavnostní otevření mostu je naplánováno na dnešní poledne. Vedení mělnické radnice na mostě ve dvanáct hodin přestřihne pásku a most už zůstane otevřený.

Kalendář pomůže nalezeným pejskům a kočičkám

Mělník /FOTOGALERIE/ - Mělnický spolek ochránců zvířat připravil kalendář na rok 2019. Jedná se o charitativní počin a všichni, kdo se na práci podíleli, pracovali zdarma.

Velký výpadek elektřiny na Mělnicku trval hodinu a půl

Mělník – Rozsáhlejší výpadek dodávek elektřiny, který naštěstí neměl dlouhého trvání, postihl v pátek kolem poledního Mělník a okolí.

Koaliční smlouva podepsána. Mělník bude mít tři místostarosty

Mělník /VIDEO/ – Ve čtvrtek dopoledne podepsalo na mělnické radnici koaliční smlouvu pět partnerů. Ve vedení města zůstává Ctirad Mikeš z uskupení Mé město, Milan Schweigstill z Máme rádi Mělník a Petr Volf z hnutí Mělničané. Všichni tři setrvají na svých dosavadních postech.

Škola v Cukrovarské má novou výdejnu obědů

Mělník – Školní jídelna v Cukrovarské ulici, která spadá pod Základní školu Jindřicha Matiegky v Pražské ulici, má konečně novou výdejnu obědů pro zdejší žáky.

Proměny Mělníka během dvaceti let zachycuje unikátní publikace

Mělník - Mělník na starých fotografiích 1970-1989 je název nové knihy, jejíž slavnostní uvedení připravili Karel Lojka, Martin Klihavec a vydavatelství Baron.

Vánoční strom už je domluvený, město jej získá zdarma

Mělník – Mohlo by se zdát, že je na to ještě brzy; opak je však pravdou. Vždyť advent tady je už za měsíc a Vánoce se přiblížily mílovými kroky – a v některých obchodech je už vánoční sortiment takřka říjnovou tradicí.

Před jízdou pil a ještě si zapomněl rozsvítit světla

Mělník – Opilec brázdil mělnické ulice za volantem svého vozu bez zapnutých světel, čímž na sebe upozornil.

Na přejezd v Kokořínské nesmí ani pěší! Přesto tam přebíhají

Mělník – Od poloviny října je kompletně uzavřen železniční přejezd v Kokořínské ulici pro veškerou dopravu i pro chodce. Ti toto nařízení ovšem nerespektují a mnohdy hazardují se svým životem. Po kolejích totiž stále projíždějí rychlíky, a i když mají nařízeno zpomalit, strojvedoucí by neměl šanci soupravu zastavit, kdyby na kolejích spatřil člověka. Je jen otázkou času, kdy se stane nějaká tragédie.

Blíží se Dušičky. Města posilují hlídky strážníků

Mělník – Blíží se Dušičky, kdy si připomínáme památku zesnulých. Vedle duchovního rozjímání se s tímto dnem ale pojí řada praktických problémů, hlavně co se týká nenechavců, kteří na své oběti číhají poblíž hřbitovů. Jisté nesnáze mohou čekat i řidiče, kdy na silnice vyrazí množství řidičů, další komplikací je i pověstné „dušičkové“ sychravé počasí.

Muzeum připravilo k výročí den zábavy i poučení

Mělník /FOTOGALERIE/ - Regionální muzeum Mělník si připomnělo v neděli 28. října výročí 100 let republiky akcí Den středočeského kraje. Pro malé i velké návštěvníky byl po celý den připraven zábavný program. Den zahájila derniéra výstavy Mňaaau aneb Kočky v muzeu, a poté následovalo vyhlášení vítězů soutěže Zakletá klubíčka, na které soutěžící děti netrpělivě čekaly. Za vítězství v soutěži získaly hezké ceny.

Most Josefa Straky v Mělníku otevřou za dva týdny

Mělník - Most Josefa Straky v Mělníku je téměř hotový. Podle mělnického místostarosty Milana Schweigstilla se dokončují už jen chodníky pro pěší. „Šalují je a betonují a vše už je skoro hotové,“ potvrdil místostarosta. Vozovka už je položená a je zcela v pořádku.

OBRAZEM: Dětská přání odletěla balónem

Lužec nad Vltavou - Děti z lužecké základní školy si připomněly sté výročí republiky celodenním projektem. Nejdříve si první stupeň vyslechl pár slov od ředitelky Pavly Kopelukové a poté následoval film speciálně vytvořený pro jejich školu. Zde žáci poznali rozdíly mezi dětmi před sto lety a těmi dnešními.

Návštěvy prezidenta Tomáše G. Masaryka v Mělníku

Mělník - Ještě před historickou oficiální návštěvou slavnosti vinobraní 28. září 1922, navštívil Tomáš G. Masaryk Mělník zcela neformálně, a sice v neděli 21. března 1920, tedy o dva roky dříve. Účelem jeho příjezdu bylo navštívení svých dlouholetých přátel, a sice pana Kučery ze Střem a pana Petrželky, který pobýval na Blatech.

AKTUALIZOVÁNO

Požár a porucha autobusu způsobily v Mělníku kolaps

Mělník - Ranní požár v Kamenické ulici na mělnických Blatech způsobil totální kolaps dopravy. K tomu přispěla ještě další komplikace, kdy v Bezručově ulici u kruhového objezdu u Family centra zůstal stát porouchaný autobus. Dopravu na místě řídili mělničtí strážníci.

Když se zrodila republika, slavil už třetí narozeniny

Mělník - Obyvatel Centra seniorů Mělník Vojtěch Cimbolinec slavil neuvěřitelných 103 let. Narodil se 13. října 1915 za Rakouska-Uherska. I když od konce války žil v Čechách a v posledních letech v Mělníku, považuje se za Rusína. Dětství a část dospělosti prožil na Zakarpatské Rusi.

Mělník zpřístupní další podzemní sklepy

Mělník – Mělnický osvětový a okrašlovací spolek zavede milovníky podzemí do dalšího historického sklepa pod historickým centrem Mělníka.

Mělnický přívoz přepravil přes 50 tisíc lidí

Mělník – Mělnický přívoz, který jezdil přes Labe od června do konce září jako náhrada za uzavřený most Josefa Straky, převezl za celou dobu svého fungování 51 716 lidí. Během června jezdil jen o víkendech, v červenci a srpnu každý den a dokonce i v září jezdil denně, místo avizovaných víkendů.

Regionální muzeum letos slaví 130 let

Mělník - Regionální muzeum Mělník letos slaví 130. narozeniny od svého vzniku. Muzeum vzniklo na popud místního učitele v roce 1888, ale nemělo vlastní prostory a mnohokrát se stěhovalo z místa na místo. Před válkou bylo chvíli muzeum i na mělnickém zámku, kde se začaly postupně budovat expozity. V roce 1975 přestala doba stagnace muzea a sbírky se začaly dávat dohromady se dvěma zaměstnanci. První stálá expozice byla vystavena právě na zámku.

V Mělníku už se nebude svážet bioodpad

Mělník – Svoz bioodpadu od rodinných domů v Mělníku končí. Ale jen pro letošní rok.

Za požár mohou podle hasičů lidé, kteří v domě byli nelegálně

Mělník – Požár, který zachvátil bývalé hospodářské stavení ve středu odpoledne, napáchal škody za dvě stě tisíc korun. Díky zásahu sedmnácti jednotek hasičů byl ale uchráněn majetek za sedm set tisíc korun. Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka jako příčinu požáru uvedl vyšetřovatel cizí zavinění osobami, které se v objektu pohybovaly nelegálně, bez vědomí majitele.

Plameny spolykaly dva rodinné domy, byl vyhlášen třetí stupeň nebezpečí

Mělník /VIDEO, FOTOGALERIE/ - V ulici Ve Žlábkách v Mělníku ve středu zasahovali hasiči u rozsáhlého požáru rodinného domu, vyhlášen byl třetí stupeň poplachu.

OBRAZEM: Studenti gymnázia prožili branný den

Mělník – Studenti na mělnickém gymnáziu Jana Palacha prožili projektové vyučování s názvem Branný den. Vyučování se tak ujali například hasiči, policisté nebo záchranáři. Úkolem bylo, aby se studenti seznámili sice s běžnými věcmi, na které ale během vyučování není čas.

Zastávka na vlakovém nádraží by měla sloužit od prosince

Mělník - Mělničany čekají zásadní změny v hromadné dopravě. Posílena bude autobusová doprava, na vlakovém nádraží bude nová autobusová zastávka a do Prahy pojede další ranní přímý vlak. Podle slov mělnického místostarosty Milana Schweigstilla na začátku prosince, v době, kdy se celostátně mění jízdní řády, by mělo dojít na Mělníku k rozdělení linky 474 na dvě.

Hrubá stavba nové budovy mělnické dialýzy je hotová

Mělník – Začátkem příštího roku se pro mělnické pacienty s chronickým selháním ledvin otevře nové dialyzační středisko Fresenius NephroCare, které nahradí to stávající. Nová dialýza vzniká nedaleko stávajícího střediska v prostorách Nemocnice Mělník a aktuálně je hotová hrubá stavba, střecha a probíhají práce na vnitřních prostorách a parkovacích plochách.

Přejezd na Kokořínské je ode dneška uzavřen

Mělník – Od dnešního dne bude doprava v Mělníku ještě o trochu složitější. Od rána je totiž zcela uzavřen železniční přejezd v Kokořínské ulici pro veškerou dopravu i pro chodce.

OBRAZEM: Draci brázdící nebe ohlásili podzim

Mělník - První říjnová sobota patří již sedm let mělnické Drakiádě. Na letišti na Chloumku bylo v sobotu 6. října nebe plné krásně barevných létajících draků různých velikostí a na ploše pobíhaly, stály, seděly či řídily draka desítky dětí a pravděpodobně stovky dospělých. 

Mělničtí policisté darovali krev

Mělník – Další skupina mělnických policistů darovala krev v transfúzní stanici zdejší nemocnice.

V Mělníku to vypadá na zákopovou válku. Koalice je v nedohlednu

Mělník – V Mělníku to po volbách zatím vypadá na patovou situaci. Dohoda je v nedohlednu. Stávající koalice drží při sobě a nechce se rozdělovat, většinu se jí ale nedaří získat, dohromady dají jen devět mandátů. Chybí jim dva.

Koaliční jednání v Mělníku probíhají všemi politickými směry

Mělník – Sestavit schopnou a funkční vládu v Mělníku bude pro vítězné politické strany zřejmě pořádný oříšek. Tři nejsilnější uskupení, Mé Město, ODS s podporou Strany Soukromníků a Ano 2011, získala shodně po čtyřech mandátech v novém zastupitelstvu.

Mělník opravil mosty a komunikace za 145 milionů

Mělník – Generální oprava starého mostu přes Labe, který je pojmenován po veslaři Josefu Strakovi, se blíží do finále. Do konce tohoto měsíce by měl být oficiálně otevřen i pro automobilovou dopravu.

Autorka prolézá kvůli autentičnosti prostředí v románech elektrárnu i jeskyně

Mělník - V mělnické knihovně se v rámci Týdne knihoven uskutečnilo ve středu 3. října autorské čtení spisovatelky Barbory Walterové Benešové. Po románu Divka, která nesměla mít sny a knize Dívka, která ztratila budoucnost vyšla autorce nová kniha tentokrát pro příznivce vědecko-fantastické literatury s názvem Došel nám čas.

Strážníky čeká nová služebna na Slovanech

Mělník - Už od příštího měsíce začne fungovat nová služebna městské policie na mělnických Slovanech. Potvrdil to starosta Mělníka Ctirad Mikeš. „Oblast na Slovanech je z hlediska bezpečnosti komplikovanější. Například v Italské jsou ubytovny a často dochází k rušení nočního klidu,“ vysvětluje Mikeš s tím, že takto budou mít strážníci situaci lépe pod kontrolou.

Kandidáti berou voliče útokem, město je jeden velký poutač

Mělník – Letošní volební kampaně jednotlivých stran a hnutí, která v Mělníku bojují o voličovu přízeň, se točí především kolem napadání a shazování protivníků. Někteří z lídrů devíti stran, které chtějí získat křesla v městském zastupitelstvu, se shodují, že ještě nikdy se tu nenesly kampaně v tak negativním duchu. Centrum města je jeden velký volební poutač, který oslovuje místní na každém kroku. Jedni slibují kino v kulturním domě, jiní tvrdí, že plní své sliby a mluví pravdu a další na to kontrují tím, že chtějí hlavně lepší Mělník.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT