VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MĚLNÍK

Starobylé královské věnné město Mělník se jako centrum zemědělského kraje proslavilo především pěstováním vinné révy a každoročně pořádanou slavností vinobraní.
Působivou a zdaleka viditelnou dominantou města je zámek a věž chrámu sv.Petra a Pavla. Návštěvníky Mělníka přitahuje pohled ze zámecké vyhlídky, odkud je vidět soutok Labe a Vltavy, památná hora Říp a České středohoří. K velmi vyhledávaným oblastem Mělnicka patří romantické Kokořínsko - nádherná příroda, pískovcové skály a gotický hrad ze 14.století. Zdroj: www.melnik.cz

Zubní pohotovost mění poskytovatele služeb

Mělník - Už více než půl roku funguje v Mělníku stomatologická pohotovost. V současné době ale přecházejí její služby na novou firmu. Pacientů se změny dotknou jen minimálně. Obyvatelé měst nebo vesnic, které na projekt nepřispívají, si ovšem polepší. Pomoc zde doposud vyhledalo už skoro tři tisíce lidí.

Mělník je městem uzavírek. Další křižovatkou neprojedete

Mělník – Už v tak dost komplikované dopravní situaci v Mělníku byla ještě navíc uzavřena křižovatka ulic Kokořínská a Blatecká. Informovala o tom mluvčí mělnické radnice Helena Vavřinová.

OBRAZEM: Mělnický košt má za sebou dvanáctý ročník

Mělník – Svatovavřinecké slavnosti mělnických vín a gastronomie se letos konaly už po dvanácté pod názvem Mělnický košt. 

Milli Janatková získala americké ocenění The Independent Music Awards

Mělník /VIDEO/ - Píseň Mateřské kouzlo osobité mělnické zpěvačky, multiinstrumentalistky, skladatelky, výtvarnice a lektorky Milli Janatkové získala americké ocenění The Independent Music Awards - Vox Populi v kategorii A Capella.

Jarošáček reprezentoval v Chorvatsku

Mělník /FOTOGALERIE/ - Dětský folklorní soubor Jarošáček byl na festivalu v Chorvatsku reprezentovat Českou republiku.

Uzavírka Kokořínské komplikuje život i lidem v panelových domech

Mělník – Uzavírka Kokořínské ulice v Mělníku stále silně komplikuje dopravu ve městě. Lidé nadávají na nákladní auta ve městě, ale jiná objízdná trasa nebyla možná. Mělníkem kamiony prostě projíždět musejí. Podle některých se nedají v těchto vedrech otevřít okna v panelácích. Pod okny jim totiž krouží nákladní doprava.

Uzavírka Kokořínské komplikuje výjezd i hasičům

Mělník – Uzavírka Kokořínské ulice v Mělníku, která způsobuje značné dopravní komplikace, se od příštího týdne ještě rozšíří.

Muzeum patří celé léto kočkám a kočičkám

Mělník /FOTOGALERIE/ - V Regionálním muzeu Mělník je možné v současné době navštívit výstavu s velmi příznačným názvem Mňaaau! Aneb kočky v muzeu a exponáty není tedy nutné nijak zvlášť představovat. 

Doprava v Mělníku kolabuje, Kokořínská už je uzavřena

Mělník – Na řidiče čeká v Mělníku dopravní kolaps. Dlouhé kolony se táhnou přes celé město. Všude jsou značeny objížďky a na několika křižovatkách byla změněna i přednost v jízdě. Vedení mělnické radnice nabádá šoféry především nákladních vozů: „Vyhněte se Mělníku až do listopadu!“

Kokořínská ulice bude uzavřena až od pondělí

Mělník – Kokořínská ulice v Mělníku, která je hlavní příjezdovou trasou ze směru od Mšena, se pro veškerou dopravu nakonec uzavře až v pondělí 23. července. Příští týden tak bude zahájena rekonstrukce mostku v této ulici.

Kokořínskou ulicí za přejezdem od neděle neprojedete

Mělník – Od neděle bude uzavřena část Kokořínské ulice. Řidiče čekají po celé prázdniny dopravní komplikace. 

V mělnické elektrárně se vylíhla čtveřice sokolíků

Stření Čechy – Úspěšným hnízděním kriticky ohrožených sokolů stěhovavých se pochlubila Skupina ČEZ. V budkách na výškových stavbách v areálech jejich elektráren – na ochozech komínů a v jednom případě i na chladicí věži – ve středních a severních Čechách letos přišlo na svět 14 sokolích mláďat. Starší z nich už rodiče učí létat a lovit, o něco mladší chomáčky peří se zatím batolí po ochozech.

Mělnická radnice nevysílá přenosy ze zasedání. Zatím

Mělník – Mělnická radnice utnula vysílání online přenosů zastupitelstev na internetu. Důvod je prostý, může za to nové nařízení Evropské Unie o ochraně osobních údajů, které začalo platit přesně před měsícem.

Mezi hvězdami vinobraní budou Lucie Bílá nebo Slza

Mělník – Blíží se největší akce celého Mělnicka. Mělnické vinobraní startuje už po prázdninách.

Unikátní podzemí bylo dvě stě let velkou popelnicí

Mělník - Mělnický osvětový a okrašlovací spolek pořádal v sobotu už čtvrtý den otevřených dveří mělnického podzemí. Ve spolupráci se Středočeskými vodárnami, které umožnily vstup přes svůj pozemek, se poprvé a pouze na jeden den povedlo zpřístupnit unikátní podzemní chodbu naproti poště v Tyršově ulici vedoucí pod Jungmannovy sady a radnicí na náměstí Míru až k bývalému plynojemu, který se nachází pod tamním parkovištěm.

Nečekaným problémem při rekonstrukci mostu se stali holubi

Mělník – Díky teplým a dlouhým suchým dnům se dělnicí na starém mostě přes Labe v Mělníku dostali dokonce do předstihu v harmonogramu prací. Vše nasvědčuje tomu, že by se mohl most pojmenovaný po veslaři Josefu Strakovi otevřít už dříve než na konci října letošního roku. Objevily se však nečekané komplikace s hnízdícími holuby.

Mělnický přívoz funguje. Za první den přepravil přes 600 lidí

Mělník – Dlouho očekávaný přívoz přes Labe z Mělníka do Brozánek byl konečně otevřen. Hned první den provozu musel převozník přepravit více, jak šest stovek zájemců. Trasu mezi oběma břehy zdolal dokonce jedenaosmdesátkrát za jediný den. Teď ale nastaly nečekané komplikace a nástupní molo na mělnické straně se bude muset přestěhovat.

Mělník zavádí systém vratných kelímků, chce tím snížit odpad

Mělník /ANKETA/ – Unikátní projekt, který zajistí méně odpadu po konání všech kulturních akcí v centru města, vymyslelo vedení mělnické radnice. Zavádí totiž systém vratných plastových kelímků. Ty jednorázové jsou totiž bezesporu největším objemem odpadu při všech konaných akcích po celém Česku.

Skoro dva miliony z městské pokladny jdou na zeleň v parku Na Polabí

Mělník – Mělnická radnice začala před pár dny s revitalizací historického parku Na Polabí. Sto dvacet let starý park prochází rekonstrukcí po mnoha letech, do které město investuje skoro dva miliony korun. Do celé akce se vložil i okrašlovací spolek P.U.N.K., který v rámci svých workshopů obnovuje herní prvky na dětském hřišti vlastníma rukama.

FOTO: Dixieland roztančil Jazzovou zahradu v Libiši

Libiš – Sobotní večer roztančila Jazzovou zahradu v Libiši dixielandová kapela Brass Band Rakovník. Muzikanti zahráli ortodoxní dixieland, nebo-li neworleánský jazz, který se hrával ve dvacátých a třicátých letech. Zazněly tóny v nástrojovém obsazení trumpety, trombonu, klarinetu, banja, tuby a historické bicí soupravy. Diváci si poslechli a zatančili i na skladby místní oblíbené kapely Revival Swing Band. Repertoár tvořili moderní i největší dobové šlágry dvacátých a třicátých let, hrané po vzoru starých mistrů. 

Školní ředitelé v Mělníku zůstávají ve svých křeslech, jen dva se změní

Mělník – Konkurzy na posty ředitelů téměř všech mělnických škol má radnice už za sebou. Většina současných ředitelů své posty obhájila. Jen dvě školní zařízení dostanou od září nové vedení. Novou ředitelku bude mít například základní škola v Mlazicích, kde bude od nového roku ve vedení sedět Petra Hrušková a školní jídelna, kde ředitelka odchází do důchodu a na její místo přijde Kateřina Dietlová.

OBRAZEM: Mělnický Vrkoč napsal dvacátý ročník

Mělník - Dvacátý ročník Folklorního festivalu Mělnický Vrkoč odstartoval koncertem pro školy v Mělnickém kulturním centru už v pátek v podvečer. Pokračoval celou sobotu na mělnickém náměstí Míru.

OBRAZEM: Svatoantonínský jarmark lákal do dob minulého století

Mělník - Svatoantonínský jarmark na mělnickém náměstí Míru přilákal v sobotu nejen místní, ale dokonce i turisty ze zahraničí. Nakupovat bylo možné nejen pochoutky z dob našich babiček a prababiček, jako například špeňáťák, koláč s rebarborou, ale například i kytice levandule nebo keramiku. Nechybělo samozřejmě víno, které má na Mělnicku své jasné postavení. 

Marek Hylebrant: Vtáhnout děti do děje je nejlepší způsob, jak je zaujmout

Mělník /FOTOGALERIE/ - Předškoláci, ale i děti školou povinné, zkrátka ti, kteří dorazili do malého sálu mělnického muzea, prožili příjemně strávený čas se záchranářem Markem Hylebrantem. Ten pravidelně dokazuje, že výuka první pomoci pro děti, ale ani pro dospělé, nemusí být nudná.

Cítovští slavili 120 let založení školy

Cítov /FOTOGALERIE/ - Před místní základní školou se v pátek odpoledne 8. června sešly desítky dětí a dospělých z celého Cítova a všichni netrpělivě očekávali zahájení oslav dlouho před začátkem. A bylo co oslavovat. Od založení místní základní školy uplynulo 120 let.

V květnu se v mělnické porodnici narodilo 124 dětí

Mělník – V minulém roce přišlo na svět v mělnické porodnici 1167 miminek, více bylo holčiček, celkem 587 a kluků jen o sedm méně.

Výtvarníci z mělnické ZUŠ vystavují v muzeu

Mělník - Motivy první pomoci, vybavení prvorepublikových ordinací, momenty ze zásahů dnešních záchranářů, ztvárnění pocitů z návštěvy u zubaře a mnoho dalších námětů představili při středečním slavnostním zahájení výstavy žáci výtvarného oboru ZUŠ Mělník pod vedením Ireny Wenkeové ve vstupních prostorách muzea.

Přívoz v Mělníku už funguje

Mělník - Přívoz poprvé vyplul. Oficiálního zahájení provozu se ujali zástupci města, kteří nejprve v náročných jednáních vyjednali 50milionovou dotaci na nutnou opravu mostu, kterou by jinak muselo město hradit samo, a následně se jim podařilo najít provozovatele přívozu a dojednat s ním vhodné podmínky provozu. V červnu a září bude provoz víkendový, v červenci a srpnu každodenní.

OBRAZEM: Mistr Petr Limprecht učí nemocné bojové umění

Mělník - Každé úterý dopoledne už dva měsíce se Petr Limprecht a Radka Havelková z mělnické městské policie věnují duševně nemocným klientům z mělnické pobočky organizace Fokus. Učí je bojové umění nejen pro to, aby se případně mohli ubránit, ale především pro to, aby cítili radost z pohybu.

Řidička srazila cyklistu, odnesl to jen pohmožděninami

Mělník – Jedenatřicetiletá řidička osobního vozu Hyundai srazila cyklistu v mělnické ulici Dobrovského.

Nová destinační agentura bude lákat turisty do mělnického regionu

Mělník – Mělník vstupuje do nově vznikající regionální destinační agentury pod názvem Severozápad. Spolu s Kladnem a Mladou Boleslaví budou lákat turisty na Polabskou stezku nebo Máchův kraj.

OBRAZEM: Největší úlovek v Tuhani byl odměněn

Tuhaň - Dětskými rybářskými závody oslavily svůj svátek děti v Tuhani. Již počtvrté zamířily se svým rybářským náčiním ulovit největší rybu.

OBRAZEM: Mělnický okruh jely i sidecary

Mělník - Místní historické náměstí se v sobotu proměnilo ve velkou výstavní plochu motorových skvostů. 

Lucie Bílá pozvala domů policisty. Rozesmátí byli všichni kolem

Střední Čechy - Oslavu svého svátku za účasti řady policejních uniforem i čtyřnohých strážců zákona během poslední květnové neděle zažily a užívaly si děti z Otvovic na pomezí Kladenska, Mělnicka a Prahy-východ.

U vlakového nádraží vznikne nové parkoviště

Mělník – Dojezdy autem do hlavního města jsou stále větším problémem. Město chce Mělničany naučit jezdit vlakem.

Výstava na Mělníku mapuje život ve městě i na soutoku

Mělník – Výstavu ve Svatováclavské ulici, kterou zrealizovalo regionální muzeum společně s městem a Státním okresním archivem Mělník, uvedl starosta města Ctirad Mikeš, ředitelka muzea Miloslava Havlíčková a tvůrce výstavy Lukáš Snopek.

Centrum Mělníka se mění na závodní okruh

Mělník – Z města zmizely všechny betonové ostrůvky a všechny značky, zábradlí a železné prvky jsou obaleny pytli naplněnými molitanovou drtí nebo pet lahvemi. Mělničané se ptají, co se bude dít? Odpověď je jednoduchá. Po více než padesáti letech se do města vrací tradiční závod Mělnický okruh a rallysprint, který pořádá Czech Racing Team.

Celonárodní happening ZUŠ Open 2018

Mělník - Základní umělecká škola Mělník se představila v kulturním domě koncertem na schodech. Zahájení se ujal ředitel Jiří Lechner, slavnostní atmosféru umocnil zpěvem dětský pěvecký sbor Zvoneček, pod taktovkou sbormistryně Jany Chobotské. Vystoupení smyčcového souboru Klašmytec byl pro všechny velký kulturní zážitek, stejně tak jako další vystoupení nadaných žáků a žákyň.

Paměť národa ožila na Mělníku

Mělník /FOTOGALERIE/ - V pondělí se v Masarykově kulturním domě na Mělníku uskutečnila slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů, který dokumentární tvorbou přibližuje vzpomínky pamětníků z Mělnicka.

Přívoz v Mělníku začne jezdit již tento víkend

Mělník – Přívoz v Mělníku bude! Město plánuje jeho oficiální spuštění na tuto sobotu. Ovšem hned v neděli bude zase uzavřen kvůli obnovenému závodu motocyklů, který povede přímo městem.

Bonsaje se v kostelním parku vystavovaly již posedmé

Mělník /FOTOGALERIE/ - Malebný parčík u kostela svaté Ludmily v Mělníku poskytl o víkendu 26. a 27. května idylické pozadí k výstavě bonsají. Ta se na tomto místě konala již sedmým rokem a pozorní návštěvníci si mohli skutečně vybavit i některé loňské exponáty, vyšlechtěné Spolkem přátel bonsají Mělník.

OBRAZEM: Veltrusy provoněl Gulášový festival

Veltrusy - Dnešní prosluněný den ve městě Veltrusy začal vůní smažené cibulky a masa. Město Veltrusy společně s místními hasiči uspořádali první Gulášový festival.

Libiš obnovila památník Obce baráčnické

Libiš - V malém parčíku na kraji obce Libiš byl ještě před rokem jen zarostlý kout a nikdo netušil, že se pod ním skrývá torzo památníku obce baráčnické. 

Mělničtí zastupitelé jdou znovu do volebního kolotoče

Mělník – Komunální volby se kvapem blíží. Ve středu bylo rozhodnuto. Voliči půjdou k urnám v pátek a v sobotu 5. a 6. října letošního roku. Mělničtí zastupitelé na svém posledním zasedání v pondělí schválili stejný počet zastupitelů jako v současném volebním období. Bude jich tedy stále jedenadvacet. V současném období má v zastupitelstvu zástupce sedm politických hnutí.

OBRAZEM: Opilé děti a krvácející zranění nabídl žákům Den bezpečí a pořádku

Mělník - Desítky škol z celého kraje a dokonce i ze severních Čech navštívily devátý ročník Dnu bezpečí a pořádku v mělnickém přístavu. Všechny složky záchranného systému z celého Středočeského kraje návštěvníky seznámily s prací a technikou hasičů, policistů, strážníků i záchranky.

Sklepení U Straků se otevřelo návštěvníkům na jeden den

Mělník - Mělnický osvětový a okrašlovací spolek spolu s městem Mělník otevřelo na jeden den sklepení U Straků. Vstup byl z baru Stará Mydlárna mezi domy na mělnickém náměstí Karla IV. Už dvě hodiny po otevření prošlo rozlehlými sklepními prostory pod celým blokem a ulicí Palackého pět stovek návštěvníků.

Jazzovou zahradou v Libiši zněly country tóny

Libiš - Country festival v Jazzové zahradě na Staré štaci již osmým rokem přivítal velké množství diváků a posluchačů kvalitní country hudby.

OBRAZEM: Sólisté opery zpívali v Obříství Prodanou nevěstu

Obříství - Slavnostní otevření jarní sezóny v Památníku Bedřicha Smetany bylo úžasným kulturním zážitkem tohoto víkendu. Slavnost se konala v areálu usedlosti Lamberk, kde je muzeum Bedřicha Smetany.

Svatodušní pouť v Liběchově se vydařila

Liběchov /FOTOGALERIE/ - O víkendu se poprvé uskutečnil projekt obnovy tradice Svatodušní pouti ke kostelu sv. Ducha na viniční hoře v Liběchově. Na tuto společenskou událost udělilo záštitu Ministerstvo kultury ČR.

Mělničtí sportovci dostanou od radnice čtyři a půl milionu korun

Mělnicko – Mělničtí sportovci získají v letošním a následujícím roce od města celkovou dotaci zhruba čtyř a půl milionu korun. Podle mělnického starosty Ctirada Mikeše chce vedení radnice podpořit nejen vlastní sporty ve městě, ale především vložit peníze do vlastního majetku jednotlivých oddílů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT