VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MĚLNÍK

Rachot z ohňostrojů ohrožuje zvířata

Mělnicko – Rachejtle a petardy, které jsou pro lidi silvestrovskou kratochvílí, přinášejí utrpení domácím zvířatům i volně žijící zvěři. Trýzní je hluk, ze kterého mají strach, a může jim způsobit poškození citlivého sluchu.

Zubní pohotovost v Mělníku zahájí provoz za čtyři dny

Mělník – Nová zubní pohotovost zahájí v Mělníku provoz už za čtyři dny. Od 1. ledna příštího roku bude tuto službu pro pacienty z Mělníka a dalších měst nebo vesnic ze širokého okolí zajišťovat v bývalé dětské nemocnici v Pražské ulici patnáct stomatologů a deset zdravotních sester. Pohotovost bude otevřena o víkendových a svátečních dnech od osmi hodin do poledne a po třicetiminutové přestávce dále až do 16.30 hodin.

Fortelná práce zvoníků po zásluze přitahuje pozornost veřejnosti

Mělník - Vidět při práci mělnické zvoníky je opravdový zážitek. Ohlušující zvuk se díky nim nese například každou neděli před bohoslužbou z chrámu sv. Petra a Pavla v Mělníku, kde jsme je nedávno zastihli.

Starý velvarský most ustoupí svému nástupci. Omezení zkomplikuje dopravu

Velvary - Most přes Bakovský potok, přes nějž se jezdí již tři roky po provizorním přemostění, se konečně dočká opravy. Ta bude zahájena hned na začátku příštího roku. Město tak rozdělí na dvě poloviny. Zdejší radnice svolala na středu 13. prosince schůzku zástupců zúčastněných stran. Z jednání vyplynulo, že práce budou zahájeny v závislosti na počasí.

Veterán Vokurka: Náš první útok je nejlepší v kraji

Mělník – Góly. Hokejová veřejnost jich chce stále víc a víc. Jenže je tu i druhá strana barikády - brankáři, kteří jim zabraňují mnohdy i nadpozemskými zákroky. Mezi ty vůbec nejlepší patří v krajské lize Jan Vokurka. Gólman Junioru Mělník zatím úspěšně vede mančaft za vysněným postupem do celostátní soutěže. A právě se zkušeným tahounem party od soutoku přináší Mělnický deník svým čtenářům obsáhlý rozhovor.

Betlému nechyběli oslík a volek

Chodeč - V Chodči k adventnímu času patří zpodobnění živého Betléma místními nadšenci a jejich rodinami. Josefa, Marii a Ježíška provázeli nejen tři králové, bělostní andílci, pastýři, darovníci a Betlémská hvězda. Velmi atraktivní byla především přítomnost živých zvířat, oslíka, volka, kůzlat a drůbeže pro radost dětí i dospělých. Setkání nechyběl zpěv koled, příběh o narození Ježíška a podávání svátečních dobrot včetně tradiční polévky štědračky.

Trhy v elektrárně pomohly dílnám

Horní Počaply – Přes sedm tisíc korun získaly dvě chráněné dílny na vánočních trzích, které hostila ve svém areálu v Horních Počaplech Elektrárna Mělník. Nakupovali tam místní zaměstnanci.

V autech před markety zůstávají i peněženky

Mělník – Mělničtí řidiči nejsou před vánočními svátky opatrní na své věci. Před nákupními centry běžně nechávají zaparkované vozy, ve kterých se na sedadlech povalují peněženky, kabelky, klíče nebo dokonce notebooky. Jistý lup vede zloděje k tomu, aby si vybrali právě jejich auta.

Jolana Soukupová: Nejvznešenější věcí je věnovat druhým svůj čas

Mělník – Letos naposledy se o víkendu mělnické náměstí Míru zaplnilo stánky. Už potřetí se tam konaly Vánoční trhy. V neděli 17. prosince tak vyvrcholilo i setkávání místních obyvatel, kteří si mohli v klidu vybrat ze široké nabídky stánkařů a především si popovídat se známými a přáteli pod širým nebem.

Nebezpečná silnice se má konečně dočkat přechodů a chodníků

Byšice – Přes silnici první třídy číslo 16 v Byšicích doposud nevede žádný přechod pro chodce, ačkoli se jedná o velmi frekventovanou komunikaci. Využívají ji nejenom řidiči, mířící do okolních obcí a Mladé Boleslavi, ale hojně také cyklisté a děti, které docházejí do místní základní a mateřské školy.

FOTO: Pegas hostil známou herečku

Mělník – Literární klub Pegas Mělník, který letos slaví svoje třicátiny, si pozval do poetické kavárny Pohodovej anděl ve Svatováclavské ulici známou pražskou herečku Miriam Kantorkovou.

Paní Lence se půjčka na vánoční dárky nevyplatila

Nymburk – Vánoční svátky pro mnoho lidí představují období, kdy by si měli pořádně vyhodit z kopýtka. Rodiče chtějí vidět u stromečku rozzářené dětské oči a snaží se svým ratolestem splnit jejich vánoční přání. Mnohdy na to ale zkrátka nemají peníze a rozhodnou se pro půjčku. Mají ji ale z čeho splácet? O tom ví své i Lenka.

Mělnické zpěvačky bodovaly na soutěži

Mělník - Studentky z mělnické základní umělecké školy ze třídy učitelky Lenky Knechtlové získaly ocenění na letošním čtrnáctém ročníku pěvecké soutěže v Olomouci. Této soutěže se účastnila dvě děvčata - Vendula Sládečková a Michaela Nováková.

Most Josefa Straky bude zavřený celý rok

Mělník – Most Josefa Straky je uzavřen automobilové dopravě i pěším přesně měsíc. To značně komplikuje život ve městě řidičům i chodcům. Ti mají přitom čerstvě v paměti omezení, které způsobily práce na novém mostě, jehož částečná uzávěra citelně ochromila jinak průjezdnou komunikaci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT