VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NERATOVICE

Město s necelými 17 000 obyvateli patří k nejmladším městům v naší republice a je úplně nejmladším městem na řece Labi. První písemná zmínka o Neratovicích, tehdejší vsi, je z počátku 13. století. Poté náležely Neratovice převážně k Lobkovicím – a teprve roku 1884 se staly samostatnou obcí. Obrovský rozmach lučebního průmyslu pak nastal za 2. světové války a zejména po ní, kdy zde došlo k výstavbě gigantického podniku Spolana. Přivodilo to zároveň stavbu sídlišť a občanské vybavenosti, růst počtu obyvatelstva a připojení některých sousedních obcí. Roku 1957 byly Neratovice povýšeny na město a počet obyvatel překročil 10 tisíc. V závěrečném desetiletí 20. století a na přelomu do století 21. byla v Neratovicích vystavěna například městská nemocnice, krytá tenisová hala, 2 nové supermarkety, byl vybudován Dům kněžny Emmy, nová pošta či nová obřadní síň města. Zdroj: www.neratovice.cz

Nepořádek a krámy. To byly výtky hygieniků při kontrole v rychlém občerstvení

Střední Čechy – Čistota a pořádek. To byly podle zjištění středočeských hygieniků největší problémy jedné z provozoven rychlého občerstvení v Neratovicích. Jejich kontrola nebyla předem plánovaná, ale hygieniky tam nasměrovalo udání.

Na neratovickém koupališti se po mnoha letech opět vyřádí i plavci

Neratovice /VIZUALIZACE/ - Více než tři desetiletí chátral v prostoru letního koupaliště padesátimetrový plavecký bazén, který byl postaven na konci šedesátých let minulého století. V příštím roce by však měl být znovu uveden do provozu, byť s nemalými úpravami. Neratovičtí zastupitelé na svém posledním zasedání před prázdninovou pauzou schválili uvolnění zhruba čtyřiceti milionů korun na jeho obnovu.

OBRAZEM: Restaurační terasa patřila orientálním tanečnicím

Neratovice - Místní restaurace Terasa patřila v neděli tanečníkům. Institut regenerace, jehož lektorky pořádají kurzy orientálních tanců v Neratovicích, Mělníku, Brandýse nad Labem, Čelákovicích, Lysé nad Labem, Kolíně a na několika místech v Praze, tam pořádal každoroční slavnostní závěrečnou certifikaci.

Volební kolotoč se znovu rozjíždí i v Neratovicích

Neratovice – Komunální volby se kvapem blíží. Voliči půjdou k urnám v pátek a v sobotu 5. a 6. října letošního roku.

Konopné pivo ochutnají na Festivalu piva v Neratovicích

Neratovice - Druhý neratovický Festival piva se koná v sobotu 9. června od 12 hodin. Pořádá ho sdružení Společně pro Neratovice. Přehlídka zlatavého moku spojená s ochutnávkou z produkce zajímavých českých pivovarů se koná ve Smetanově ulici, v parku za městským kinem.

Příběhy našich sousedů prezentovali žáci z Neratovic

Neratovice - Příběhy našich sousedů se v Neratovicích konaly již třetím rokem. Tentokrát bylo téma Český národ ve dvacátém století, provázeno komplikacemi. Žáci to ale zvládli na výbornou.

OBRAZEM: Muzikanti rozezpívali Mlékojedy

Mlékojedy – Sedmým rokem úspěšně pořadatelé zorganizovali v Mlékojedech u Neratovic Country a Bluegrassový festival. Sobotním velmi horkým dnem se linuly obcí i blízkým okolím nádherné tóny. 

Elektromobil si dobijete i v Neratovicích

Neratovice - Majitelé vozidel, která ke svému pohonu využívají elektrickou energii, mohou na Mělnicku využívat dvě místa, kde si své elektromobily nabijí. Kromě rychlodobíjecí stanice u Elektrárny Mělník v Horních Počaplech je už tři týdny v provozu také běžná dobíjecí stanice na neratovickém náměstí Republiky.

OBRAZEM: Děti zaplnily areál asociace, dočkaly se i pěny

Neratovice - Děti z Neratovic a okolí slavily svůj svátek v sobotu v areálu Asociace víceúčelových základních organizací technických sportů a činností v Kostelecké ulici.

OBRAZEM: Děti v Neratovicích soutěžily s Městskou policií

Neratovice - Městská policie Neratovice připravila společně s městem a dalšími organizacemi krásný dětský den. Organizace AVZO TSČ ČR poskytla prostor pro tuto akci. Zde ukázali svou techniku hasiči z HZS Mělník se služebnou v Neratovicích, místní městská policie nebo firma Claass se svou zemědělskou technikou a Josef Štangl z Libiše s vojenskými historickými vozidly. AVZO modeláři vystavili své modely letadel. Děti si den plný zábavy a her užívaly soutěžením v chytání rybek nebo házením kroužku na tyč. Mohly se svézt na konících, nebo zkusit, jak letí malá letadélka. Den se vydařil a všichni odcházeli spokojeni.

OBRAZEM: Neratovicemi se rozezněly tóny ZUŠ OPEN

Neratovice - Celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru podpořila i Základní umělecká škola v Neratovicích. Svůj program v oboru hudby, tance, divadla a výstavy v podání malých umělců prezentovali uvnitř i před vstupem do místní školy.

Nezletilá dívka odešla s přítelem, hledá ji policie

Neratovice – Policisté pátrají po patnáctileté Karle Voctářové z Neratovic, která odešla z domu během víkendu a ještě se nevrátila domů. Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové její zmizení nahlásila její matka a uvedla, že by dcera mohla odejít se svým devětadvacetiletým přítelem. „S sebou si na cestu sbalila oblečení asi na dva týdny,“ vysvětlila Markéta Johnová.

Dvoubodová odměna za bojovnost a umění Švejdy

Neratovice - Zastavili soupeře, který v předešlých pěti kolech pouze vítězil. Divizní fotbalisté Neratovic po bezbrankovém průběhu přetlačili Hostouň v penaltovém rozstřelu. Připsali si tak třetí bodový zisk v řadě.

SOŠ a SOU Neratovice oslavila 20 let od založení

Neratovice - SOŠ a SOU Neratovice oslavila ve svém areálu 20 let od založení. Oslavy se zúčastnilo mnoho gratulantů z řad známých osobností, nechyběl poslanec za ODS Jan Skopeček, starostka města Neratovic Lenka Mrzílková, zástupci Středočeského kraje, Hospodářské komory, ředitelé a ředitelky místních Základních škol a odborných středních škol a mnoho dalších.

Společenský dům Neratovice hostí kadeřnickou show

Neratovice /FOTOGALERIE/ - V místním Společenském domě pořádá Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Neratovice, v rámci oslav 20. výročí vzniku školy, prvním rokem kadeřnickou soutěž „Hair show Neratovice“. Témata soutěže jsou dvě v kategorii dámský střih a barva pod názvem „Na křídle barev a Divadlo současnosti“.

OBRAZEM: Na Divadelní pouti v Neratovicích se učili diváci animovat s loutkami

Neratovice - Divadelní pouť dětem začala včera již po devatenácté před Společenským domem Neratovice. Krásné slunečné počasí dotvořilo příjemnou atmosféru, diváci se usadili ve stínu rozkvetlých kaštanů a sledovali pěkná herecká vystoupení.

FOTO: Uctili památku obětí leteckého náletu Spolanu Neratovice

Libiš - V pátek se konal pietní akt na území obce Libiš u třetí vrátnice do Spolany Neratovice, kde došlo k uctění památky obětem leteckého náletu na chemický závod Spolana 22. března 1945.

Modrožluté mašině došlo uhlí. Neratovice nedaly ani Chomutov

Neratovice - Krize s velkým K! Jinak se jarní výkony fotbalových Neratovic ani nazvat nedají. FK si v divizi připsal další porážku, v rámci třiadvacátého kola podlehl Chomutovu 1:2 a padl potřetí v řadě. Myšlenka postupu do ČFL je tak nyní už spíše utopií.

Spolana investuje 200 milionů do nové teplárny

Neratovice – Neratovická společnost Spolana, která patří do rafinérské a petrochemické skupiny Unipetrol, investuje 200 milionů korun do nové teplárny. Její vedení podepsalo s ČEZem a ostravskou společností Envir & Power smlouvu na výstavbu nové teplárny sloužící pro výrobu páry nezbytné pro provoz areálu. Výstavba bude zahájena ve druhém čtvrtletí tohoto roku a dokončení stavby je plánováno na rok 2019. Celková investice dosáhne 200 milionů korun.

Žlutomodrá mašina se na jaře zasekla. Neratovice potřetí padly

Neratovice - Tři zápasy, jeden bod. Taková je bilance fotbalistů Neratovic po prvních odehraných zápasech jarní části divize B. Po porážkách od Meteoru Praha a Ostré tentokrát svěřenci trenéra Tomáše Staňka prohráli na penalty s Baníkem Souš 1:2 a byť v novém roce poprvé bodovali, jsou zatím jejich výsledky nečekaným zklamáním.

Sociální zařízení Rybka potřebuje trochu oživit

Neratovice – Zlepšení je potřebné. Slova o nutné změně zazněla ve středu v příspěvkové organizaci Rybka v Neratovicích, která funguje jako krajské zařízení sociálních služeb. Během výjezdního zasedání vlády ve Středočeském kraji tam v rámci separátního programu zavítala v doprovodu krajské radní pro oblast sociálních věcí Anety Heřmanové (ČSSD) ministryně práce a sociálních věcí v demisi Jaroslava Němcová (ANO).

Do neratovického kina míří film s Žilkovou a Polívkou v hlavních rolích

Neratovice – Neratovické kino ve společenském domě uvede ve středu 7.3. od 19 hodin nový český film Alenka v zemi zázraků. V hlavních úlohách pod taktovkou autorů a režisérů Otakára M. Schmidta a Jany Kristiny Studničkové se představí Veronika Žilková, Boleslav Polívka nebo Jiří Dvořák.

Neratovická radnice nabízí v úředním dni chůvu pro malé děti

Neratovice – Neratovický městský úřad hradí návštěvníkům hlídání potomků. Projekt dnes zahajuje zkušební provoz.

Neratovicím chybí dva strážníci, město jim nabízí náborový příspěvek

Neratovice – Neratovicím chybí strážníci. Město se rozhodlo pro motivaci budoucích městských policistů. Nabízí jim náborový příspěvek padesát tisíc korun. Většina lidí totiž raději dojíždí za prací do Prahy, kde získá vyšší platové ohodnocení.

Královna Anna-Marie! Sportovkyní Mělnicka je veslařka Macková

Mělnicko /FOTOGALERIE/ – Po roční pauze jde znovu na výsluní vodní sport! V Neratovicích se v pondělí večer konal prestižní galavečer Sportovec roku, na kterém byli oceněni v jedenácti kategoriích nejúspěšnější sportovci Mělnicka za kalendářní rok 2017. Hlavní kategorii ovládla po loňském triumfu žokeje Josefa Bartoše veslařka z Klubu veslařů mělnických Anna-Marie Macková.

Neratovice prověří mančaft z ČFL, FK čeká Litoměřicko

Neratovice – Druhou polovinu přípravných utkání před startem jarní části divize dnes zahájí fotbalisté Neratovic, kteří od 13.00 nastoupí v Brozanech k dalšímu přátelskému utkání. Svěřenci trenéra Tomáše Staňka se tentokrát postaví Litoměřicku.

Neratovičtí gymnazisté mají za sebou studijní pobyt v německém Lipsku

Neratovice – Šest vybraných studentů neratovického gymnázia Františka Palackého odjelo na šestidenní výměnný pobyt do německého Lipska. „Byli jsme ubytováni v německých rodinách. A navštívili jsme vyučovací hodinu vedenou v německém jazyce,“ vzpomínají Filip Janda a Lukáš Hudík z neratovického gymnázia. 

Druhý zápas, druhá výhra. Neratovice porazily Kolín

Neratovice - Povzbudivého vítězství dosáhli v sobotu fotbalisté Neratovic, kteří zavítali do Kolína, kde se postavili místnímu FK. Výlet to byl vydařený, druhý celek divize porazil účastníka stejné soutěže 4:3.

Ředitelka Farní Charity: Pomáháme všem, věřícím i ateistům

Neratovice /ROZHOVOR/ - Tříkrálová sbírka je pouze malý zlomek aktivit Farní charity Neratovice pod vedením ředitelky Miloslavy Machovcové, která je mimo jiné držitelkou ocenění Ceny kvality v sociální péči – osobnost roku 2007. 

Farní charita v Neratovicích se pyšní dalším významným oceněním

Neratovice - Farní charita Neratovice je uznávaným odborníkem na domácí ošetřovatelskou péči. Šestadvacet let poskytuje zdravotní a sociální služby v rodinách klientů a provozuje pobočky v 16 obcích po celém regionu i v Praze.

Junior přivítá juniorku Kladna. Neratovice mají zápas odložený!

Mělník – Udobřit si po nepovedeném představení fanoušky, vrátit se na vítěznou vlnu a získat ztracené sebevědomí a klid. Hokejisté Junioru Mělník toho mají za cíl před dalším soubojem krajské ligy více než dost. K soutoku tentokrát zamíří juniorský tým PZ Kladno.

Neratovice finančně podpoří sportovce a kulturní spolky

Neratovice – Vedení města nabízí dotace pro sportovce, kulturní, vzdělávací, sociální a zdravotní spolky pro letošní rok.

Policie pátrá po lupiči z kadeřnictví, žádá svědky o pomoc

Neratovice – Mělničtí policisté zatím marně pátrají po lupiči, který okradl jednu z klientek neratovického kadeřnictví, proto teď žádají případné svědky o pomoc.

Otec pobodal syna na Štědrý den

Neratovice – Přímo na Štědrý den otec pobodal svého syna v jednom z panelových domů v Neratovicích. Podle policejní mluvčí Michaely Richterové došlo v neděli v podvečer k útoku nožem a došlo k pobodání jednoho muže. Na místo vyjeli mělničtí kriminalisté ale i ti z krajského ředitelství.

Chráněná cukrárna chce rozšířit provoz

Neratovice - Cukrárna „Pojďte dál“ byla v Neratovicích otevřena před jedenácti lety. Bezbariérová kavárna nabízí návštěvníkům možnost posedět v klidu u kávy nebo čaje s možností využití dětského koutku. Dává také pracovní příležitost mladým lidem s mentálním a kombinovaným handicapem. Jejich hlavním úkolem je obsluha hostů kavárny, výroba různých druhů kávy a nápojů. Podílejí se však také na kompletaci zákusků a různých cukrářských výrobků, ale zabezpečují i úklid provozu.

Neratovice, Libiš a Spolanu má chránit společná hráz

Neratovice – Čtyři roky po velké vodě dospěl záměr chránit Neratovice, sousední Libiš i chemický podnik Spolana souborem protipovodňových opatření k jasnější podobě. Zahrnuje i stavbu hrází v podobě sypaných zemních, železobetonových a mobilních překážek, které mají být vedeny po obou labských březích v délce skoro deset kilometrů.

Spolana přichází na trh s novým produktem

Neratovice - I když patří neratovická chemička mezi největší znečišťovatele životního prostředí v našem kraji, snaží se tento obraz zvrátit. Mohutně investuje do modernizace a ekologizace výrobního areálu.

V Neratovicích radí zdarma

Neratovice - Zdejší radnice přichází se zajímavou nabídkou. Tou je sociálně právní poradna, kterou mohou místní využívat zcela bezplatně. Na ni se mohou obrátit v případě, že se ocitnou v nezáviděníhodné životní situaci a sami si nebudou vědět rady.

Rodiny s adoptovanými dětmi sdílejí zkušenosti

Neratovice – Rodiny s adoptovanými dětmi se setkávají v Neratovicích třikrát až čtyřikrát za rok.

K vodě se dá zajít i o Vánocích

Neratovice – Čekání na Ježíška si mohou děti zkrátit návštěvou plaveckého bazénu. Ten v Neratovicích bude mít otevřeno i na Štěpána.

Miminka potěší háčkované chobotnice

Neratovice - Kroužek ručních prací Klubíčko při klubu důchodců z Neratovic věnoval výsledek své několikaměsíční aktivity neonatologickému oddělení Nemocnice Neratovice, která je provozována společností Vamed Mediterra.

Studenti z Neratovic uspěli na soutěži v Mratíně

Mratín - Unikátní soutěž v přípravě bramborového salátu se v Mratíně uskutečnila letos už pojedenácté. V sobotu 2. prosince se na ni sjelo hned rekordních 23 týmů. Polovinu z nich tvořili junioři. Do neobvyklého klání před tisícovým publikem se pustila tříčlenná družstva například z Lomnice nad Popelkou, Varnsdorfu, Vodňan, Příbrami a také až z Jeseníku. Nechyběly však ani domácí závodnice.

Koledníci již brzo vyrazí k našim dveřím

Neratovice – Rok se s rokem sešel a za dveřmi je další ročník Tříkrálové sbírky. Tu pořádá Charita České republiky u nás již poosmnácté od 1. do 14. ledna 2018.

Požadavky občanů radnice nevyhazuje

Neratovice – Neratovická radnice na začátku roku organizovala veřejná setkání s obyvateli jednotlivých částí města. To úvodní se uskutečnilo v Lobkovicích, poté i v Mlékojedech, Byškovicích a Korycanech. Jak přiznává místostarostka Markéta Rajchertová, i když účast občanů nebyla velká, vyplynula z nich řada požadavků, jejichž plnění v uplynulých měsících zaměstnávalo zdejší zastupitele.

Velvary potvrdily nadvládu, Neratovice přesto smutnit nemusí

Neratovice - Mohli povedený podzim ještě více vyšperkovat, bojovali o korunu divizního půlmistra, bonus ale museli přenechat jinému. Neratovičtí fotbalisté prohráli v posledním podzimním utkání s Velvary, v přímém boji o první místo nedali ani jednu branku, sami inkasovali dvakrát a končí na druhém místě tabulky. 

Policisté našli mezinárodně hledaného muže. A zas ho pustili

Odolena Voda – Ne zrovna tuctového návštěvníka v podobě mezinárodně hledané osoby měla policejní služebna ve městě Odolena Voda na Praze-východ. V pondělí o tom informovala policistka Eva Hašlová. Připomněla, že v sobotu půl druhé hodiny po poledni hlídka poblíž statku v obci Klíčany kontrolovala 24letého muže, který figuroval v mezinárodní pátrací databázi.

Lužec v derby neobstál. Neratovické béčko znovu zazářilo

Neratovice – Na favorita umí. Neratovický B-tým si v I. B třídě připsal další překvapivý triumf, po vítězství nad Dynamem Nelahozeves mužstvo přehrálo i Lužec, na jeho hřišti zvítězilo 3:1.

Vydřené body z Loun. Neratovice slaví devátou výhru

Neratovice – Spadl jim ze srdce pořádný kámen. Fotbalisté Neratovic v neděli jeli na půdu Loun, aby potvrdili poslední vítězství s Českou Lípou. To se týmu z Mělnicka povedlo, FK na severu vyhrál 2:1. Tři čtvrtiny zápasu byli hosté lepším týmem, přesto se v závěru museli o výhru hodně bát.

AKTUALIZOVÁNO

Vichřice sebrala plechovou střechu neratovické nemocnici

Mělnicko /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Silný vítr ničil majetky i na Mělnicku. Největší nápor přišel krátce po poledni. Ovšem už dopoledne přišla o střechu neratovická nemocnice nebo mělnická tenisová hala ve sportovním areálu. Elektřina nešla v některých obcích už od časného rána.

Do Neratovic jede Arsenal. Bohužel ten českolipský

Neratovice – Není to tak dlouho, co divizní Neratovice drtily jednoho soupeře za druhým a kralovaly celé soutěži. O pár týdnů později je ale všechno jinak. Svěřenci trenéra Tomáše Staňka nezvládli už čtyři utkání v řadě a nejvyšší příčky museli přenechat jiným. Teď má FK velkou šanci na reparát. Na Mělnicko totiž dorazí Česká Lípa. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT