VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NERATOVICE

Město s necelými 17 000 obyvateli patří k nejmladším městům v naší republice a je úplně nejmladším městem na řece Labi. První písemná zmínka o Neratovicích, tehdejší vsi, je z počátku 13. století. Poté náležely Neratovice převážně k Lobkovicím – a teprve roku 1884 se staly samostatnou obcí. Obrovský rozmach lučebního průmyslu pak nastal za 2. světové války a zejména po ní, kdy zde došlo k výstavbě gigantického podniku Spolana. Přivodilo to zároveň stavbu sídlišť a občanské vybavenosti, růst počtu obyvatelstva a připojení některých sousedních obcí. Roku 1957 byly Neratovice povýšeny na město a počet obyvatel překročil 10 tisíc. V závěrečném desetiletí 20. století a na přelomu do století 21. byla v Neratovicích vystavěna například městská nemocnice, krytá tenisová hala, 2 nové supermarkety, byl vybudován Dům kněžny Emmy, nová pošta či nová obřadní síň města. Zdroj: www.neratovice.cz

Nemocnice Neratovice získala ocenění

Neratovice - Úspěchem v celostátním žebříku nejlepších nemocnic se může chlubit neratovická nemocnice. V oblasti Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic se umístila jako druhá ve středních Čechách; v celorepublikovém žebříčku se umístila na desáté pozici. Vedle ocenění svých zaměstnanců získala ale další: umístila se na šestém místě v kategorii hodnotící finanční zdraví nemocnic.

Vyhrožoval matce zabitím. Už sedí v cele

Neratovice – Pětapadesátiletého agresora eskortovali neratovičtí policisté rovnou do vazební věznice v Litoměřicích. Muž se pohádal se svou matkou, sprostě jí nadával, fyzicky ji napadal a vyhrožoval jí zabitím.

Do Spolany dorazil nadměrný náklad dvou plynových kotlů

Neratovice – Do areálu neratovické Spolany v pondělí dorazily dva plynové kotle o velikosti 10 krát 5 metrů a hmotnosti 162 tun. Kvůli nadměrnému nákladu nebyla v okolí výrobního závodu plánována žádná dopravní omezení. Podle mluvčího Spolany Pavla Kaidla plynové kotle nahradí stávající kotle na hnědé uhlí. „Modernizace teplárny bude dokončena v polovině roku 2019, celkové investice dosahují 200 milionů korun,“ říká Kaidl.

Soud žalobu zamítl. V Neratovicích už mají koalici

Neratovice – V Neratovicích se povolební vyjednávání konečně uklidňují. Začíná být jasno. Novým starostou bude Roman Kroužecký, staronová koalice se dohodla na konkrétních bodech programu i na rozdělení funkcí. Vítězné NeraHnutí tak přechází do opozice.

Výročí republiky si škola připomíná vlajkami i dobovými kostýmy

Neratovice /FOTOGALERIE/ – Na základní škole Ing. M. Plesingera-Božinova v Neratovicích se připojili k oslavám výročí vzniku republiky.

Stížnosti na komunální volby přišly z Mělníka a Neratovic

Neratovice – V Neratovicích si budou muset na případného nového starostu a ustavující zasedání zastupitelstvo ještě chvíli počkat. Ke Krajskému soudu v Praze byl totiž podán návrh na neplatnost voleb a neplatnost volby kandidátů pro porušení zákona způsobem, který mohl ovlivnit výsledek, respektive volbu kandidátů. A stejná situace je i v Mělníku. I tady byl doručen návrh na neplatnost.

V Neratovicích našli první miminko v babyboxu. Jmenuje se Daniela

Neratovicích – Ve středu v časných ranních hodinách bylo do babyboxu v neratovické nemocnici uloženo vůbec první miminko. Byla to holčička a dostala jméno Daniela po pracovnici společnosti SCHOTT CR z Lanškrouna, Daniele Markové.

O koalici zřejmě rozhodnou strany s nejmenší podporou voličů

Neratovice – Koaliční jednání, schůzky a návrhy se pochopitelně už naplno rozjely i v Neratovicích. Je více než pravděpodobné, že koalici a opozici budou skládat dohromady dvě nejsilnější strany, a to NeraHnutí, které získalo v městském zastupitelstvu dokonce osm mandátů a na druhé straně bude stát uskupení Neratovice jinak v čele se současnou starostkou Lenkou Mrzílkovou. Ti mají k dispozici křesel jen pět.

V Neratovicích hrozí patová situace. Kdo nakonec vytvoří koalici?

Neratovice – Ze všech tří velkých měst na Mělnicku bylo v Neratovicích rozhodnuto jako první. Lidé tu znali své zastupitele krátce po sedmé hodině večer.

Největším úkolem pro nové vedení radnice v Neratovicích bude parkování

Neratovice - V Neratovicích už naplno probíhají úderné kampaně všech osmi politických uskupení, která sestavila kandidátku s jedenadvaceti jmény. Lídři se překřikují v politických heslech a slibují občanům za jejich vhozený hlas do urny například lepší autobusové spojení do Prahy, přívoz mezi Lobkovice a Mlékojedy nebo také zvýšení bezpečnosti na komunikacích v Byškovicích, Lobkovicích a Korycanech.

OBRAZEM: U kostelíku se pobaví děti i dospělí

Neratovice - Tradiční podzimní posvícení, které se od pátečního odpoledne až do nedělního večera koná u kostelíku sv. Vojtěcha, láká děti i dospělé na klasické pouťové atrakce. Ti nejmenší se mohou svézt na kolotočích i ve vláčku, nebo se vyřádit v balóncích.

Obyvatele paneláku ohrožovaly funkční střely

Neratovice – Svým uším a pak i očím se málem zdráhali uvěřit policisté z Neratovic, které krátce po nedělní půlnoci přivolala 46letá žena z Neratovic. Oznámila, že asi má v bytě střely, které by mohly být nebezpečné. Skutečně se jednalo o munici, kterou předchozího odpoledne našla u jezera Lhota, informovala ve středu policistka Markéta Johnová.

Relaxační zónu budou střežit bezpečnostní kamery

Neratovice – Od druhé poloviny prázdnin mohou nejen místní obyvatelé trávit svůj volný čas v nově vybudované relaxační zóně mezi železničním mostem a lobkovickou malou vodní elektrárnou. K dispozici mají posezení s grilem i stojany na kola, děti se zase mohou vyřádit na novém hřišti s herními a cvičebními prvky. Plavci, kteří se neváhají osvěžit v Labi, pak jistě ocení písčitou pláž.

Střet dvou cyklistů se neobešel bez vážného zranění

Neratovice – Poněkud neobvyklé (ale současně také nejasné) pozadí má čtvrteční dopravní nehoda v Neratovicích, po níž záchranáři převáželi do nemocnice v Praze vážně zraněného cyklistu. 

Co se skrývá pod vodní hladinou, prozradí výstava

Neratovice - Nejen rytíři pod vodní hladinou je název výstavy profesionální fotografky Alice Bochňákové, která je instalována ve foyeru Společenského domu Neratovice a je možné ji zhlédnout do čtvrtku 30. srpna. Velká část autorčiny tvorby se zaměřuje na podvodní fotografie, které vypadají spíše jako krásné a snové obrazy. 

Nepořádek a krámy. To byly výtky hygieniků při kontrole v rychlém občerstvení

Střední Čechy – Čistota a pořádek. To byly podle zjištění středočeských hygieniků největší problémy jedné z provozoven rychlého občerstvení v Neratovicích. Jejich kontrola nebyla předem plánovaná, ale hygieniky tam nasměrovalo udání.

Na neratovickém koupališti se po mnoha letech opět vyřádí i plavci

Neratovice /VIZUALIZACE/ - Více než tři desetiletí chátral v prostoru letního koupaliště padesátimetrový plavecký bazén, který byl postaven na konci šedesátých let minulého století. V příštím roce by však měl být znovu uveden do provozu, byť s nemalými úpravami. Neratovičtí zastupitelé na svém posledním zasedání před prázdninovou pauzou schválili uvolnění zhruba čtyřiceti milionů korun na jeho obnovu.

OBRAZEM: Restaurační terasa patřila orientálním tanečnicím

Neratovice - Místní restaurace Terasa patřila v neděli tanečníkům. Institut regenerace, jehož lektorky pořádají kurzy orientálních tanců v Neratovicích, Mělníku, Brandýse nad Labem, Čelákovicích, Lysé nad Labem, Kolíně a na několika místech v Praze, tam pořádal každoroční slavnostní závěrečnou certifikaci.

Volební kolotoč se znovu rozjíždí i v Neratovicích

Neratovice – Komunální volby se kvapem blíží. Voliči půjdou k urnám v pátek a v sobotu 5. a 6. října letošního roku.

Konopné pivo ochutnají na Festivalu piva v Neratovicích

Neratovice - Druhý neratovický Festival piva se koná v sobotu 9. června od 12 hodin. Pořádá ho sdružení Společně pro Neratovice. Přehlídka zlatavého moku spojená s ochutnávkou z produkce zajímavých českých pivovarů se koná ve Smetanově ulici, v parku za městským kinem.

Příběhy našich sousedů prezentovali žáci z Neratovic

Neratovice - Příběhy našich sousedů se v Neratovicích konaly již třetím rokem. Tentokrát bylo téma Český národ ve dvacátém století, provázeno komplikacemi. Žáci to ale zvládli na výbornou.

OBRAZEM: Muzikanti rozezpívali Mlékojedy

Mlékojedy – Sedmým rokem úspěšně pořadatelé zorganizovali v Mlékojedech u Neratovic Country a Bluegrassový festival. Sobotním velmi horkým dnem se linuly obcí i blízkým okolím nádherné tóny. 

Elektromobil si dobijete i v Neratovicích

Neratovice - Majitelé vozidel, která ke svému pohonu využívají elektrickou energii, mohou na Mělnicku využívat dvě místa, kde si své elektromobily nabijí. Kromě rychlodobíjecí stanice u Elektrárny Mělník v Horních Počaplech je už tři týdny v provozu také běžná dobíjecí stanice na neratovickém náměstí Republiky.

OBRAZEM: Děti zaplnily areál asociace, dočkaly se i pěny

Neratovice - Děti z Neratovic a okolí slavily svůj svátek v sobotu v areálu Asociace víceúčelových základních organizací technických sportů a činností v Kostelecké ulici.

OBRAZEM: Děti v Neratovicích soutěžily s Městskou policií

Neratovice - Městská policie Neratovice připravila společně s městem a dalšími organizacemi krásný dětský den. Organizace AVZO TSČ ČR poskytla prostor pro tuto akci. Zde ukázali svou techniku hasiči z HZS Mělník se služebnou v Neratovicích, místní městská policie nebo firma Claass se svou zemědělskou technikou a Josef Štangl z Libiše s vojenskými historickými vozidly. AVZO modeláři vystavili své modely letadel. Děti si den plný zábavy a her užívaly soutěžením v chytání rybek nebo házením kroužku na tyč. Mohly se svézt na konících, nebo zkusit, jak letí malá letadélka. Den se vydařil a všichni odcházeli spokojeni.

OBRAZEM: Neratovicemi se rozezněly tóny ZUŠ OPEN

Neratovice - Celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru podpořila i Základní umělecká škola v Neratovicích. Svůj program v oboru hudby, tance, divadla a výstavy v podání malých umělců prezentovali uvnitř i před vstupem do místní školy.

Nezletilá dívka odešla s přítelem, hledá ji policie

Neratovice – Policisté pátrají po patnáctileté Karle Voctářové z Neratovic, která odešla z domu během víkendu a ještě se nevrátila domů. Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové její zmizení nahlásila její matka a uvedla, že by dcera mohla odejít se svým devětadvacetiletým přítelem. „S sebou si na cestu sbalila oblečení asi na dva týdny,“ vysvětlila Markéta Johnová.

Dvoubodová odměna za bojovnost a umění Švejdy

Neratovice - Zastavili soupeře, který v předešlých pěti kolech pouze vítězil. Divizní fotbalisté Neratovic po bezbrankovém průběhu přetlačili Hostouň v penaltovém rozstřelu. Připsali si tak třetí bodový zisk v řadě.

SOŠ a SOU Neratovice oslavila 20 let od založení

Neratovice - SOŠ a SOU Neratovice oslavila ve svém areálu 20 let od založení. Oslavy se zúčastnilo mnoho gratulantů z řad známých osobností, nechyběl poslanec za ODS Jan Skopeček, starostka města Neratovic Lenka Mrzílková, zástupci Středočeského kraje, Hospodářské komory, ředitelé a ředitelky místních Základních škol a odborných středních škol a mnoho dalších.

Společenský dům Neratovice hostí kadeřnickou show

Neratovice /FOTOGALERIE/ - V místním Společenském domě pořádá Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Neratovice, v rámci oslav 20. výročí vzniku školy, prvním rokem kadeřnickou soutěž „Hair show Neratovice“. Témata soutěže jsou dvě v kategorii dámský střih a barva pod názvem „Na křídle barev a Divadlo současnosti“.

OBRAZEM: Na Divadelní pouti v Neratovicích se učili diváci animovat s loutkami

Neratovice - Divadelní pouť dětem začala včera již po devatenácté před Společenským domem Neratovice. Krásné slunečné počasí dotvořilo příjemnou atmosféru, diváci se usadili ve stínu rozkvetlých kaštanů a sledovali pěkná herecká vystoupení.

FOTO: Uctili památku obětí leteckého náletu Spolanu Neratovice

Libiš - V pátek se konal pietní akt na území obce Libiš u třetí vrátnice do Spolany Neratovice, kde došlo k uctění památky obětem leteckého náletu na chemický závod Spolana 22. března 1945.

Modrožluté mašině došlo uhlí. Neratovice nedaly ani Chomutov

Neratovice - Krize s velkým K! Jinak se jarní výkony fotbalových Neratovic ani nazvat nedají. FK si v divizi připsal další porážku, v rámci třiadvacátého kola podlehl Chomutovu 1:2 a padl potřetí v řadě. Myšlenka postupu do ČFL je tak nyní už spíše utopií.

Spolana investuje 200 milionů do nové teplárny

Neratovice – Neratovická společnost Spolana, která patří do rafinérské a petrochemické skupiny Unipetrol, investuje 200 milionů korun do nové teplárny. Její vedení podepsalo s ČEZem a ostravskou společností Envir & Power smlouvu na výstavbu nové teplárny sloužící pro výrobu páry nezbytné pro provoz areálu. Výstavba bude zahájena ve druhém čtvrtletí tohoto roku a dokončení stavby je plánováno na rok 2019. Celková investice dosáhne 200 milionů korun.

Žlutomodrá mašina se na jaře zasekla. Neratovice potřetí padly

Neratovice - Tři zápasy, jeden bod. Taková je bilance fotbalistů Neratovic po prvních odehraných zápasech jarní části divize B. Po porážkách od Meteoru Praha a Ostré tentokrát svěřenci trenéra Tomáše Staňka prohráli na penalty s Baníkem Souš 1:2 a byť v novém roce poprvé bodovali, jsou zatím jejich výsledky nečekaným zklamáním.

Sociální zařízení Rybka potřebuje trochu oživit

Neratovice – Zlepšení je potřebné. Slova o nutné změně zazněla ve středu v příspěvkové organizaci Rybka v Neratovicích, která funguje jako krajské zařízení sociálních služeb. Během výjezdního zasedání vlády ve Středočeském kraji tam v rámci separátního programu zavítala v doprovodu krajské radní pro oblast sociálních věcí Anety Heřmanové (ČSSD) ministryně práce a sociálních věcí v demisi Jaroslava Němcová (ANO).

Do neratovického kina míří film s Žilkovou a Polívkou v hlavních rolích

Neratovice – Neratovické kino ve společenském domě uvede ve středu 7.3. od 19 hodin nový český film Alenka v zemi zázraků. V hlavních úlohách pod taktovkou autorů a režisérů Otakára M. Schmidta a Jany Kristiny Studničkové se představí Veronika Žilková, Boleslav Polívka nebo Jiří Dvořák.

Neratovická radnice nabízí v úředním dni chůvu pro malé děti

Neratovice – Neratovický městský úřad hradí návštěvníkům hlídání potomků. Projekt dnes zahajuje zkušební provoz.

Neratovicím chybí dva strážníci, město jim nabízí náborový příspěvek

Neratovice – Neratovicím chybí strážníci. Město se rozhodlo pro motivaci budoucích městských policistů. Nabízí jim náborový příspěvek padesát tisíc korun. Většina lidí totiž raději dojíždí za prací do Prahy, kde získá vyšší platové ohodnocení.

Královna Anna-Marie! Sportovkyní Mělnicka je veslařka Macková

Mělnicko /FOTOGALERIE/ – Po roční pauze jde znovu na výsluní vodní sport! V Neratovicích se v pondělí večer konal prestižní galavečer Sportovec roku, na kterém byli oceněni v jedenácti kategoriích nejúspěšnější sportovci Mělnicka za kalendářní rok 2017. Hlavní kategorii ovládla po loňském triumfu žokeje Josefa Bartoše veslařka z Klubu veslařů mělnických Anna-Marie Macková.

Neratovice prověří mančaft z ČFL, FK čeká Litoměřicko

Neratovice – Druhou polovinu přípravných utkání před startem jarní části divize dnes zahájí fotbalisté Neratovic, kteří od 13.00 nastoupí v Brozanech k dalšímu přátelskému utkání. Svěřenci trenéra Tomáše Staňka se tentokrát postaví Litoměřicku.

Neratovičtí gymnazisté mají za sebou studijní pobyt v německém Lipsku

Neratovice – Šest vybraných studentů neratovického gymnázia Františka Palackého odjelo na šestidenní výměnný pobyt do německého Lipska. „Byli jsme ubytováni v německých rodinách. A navštívili jsme vyučovací hodinu vedenou v německém jazyce,“ vzpomínají Filip Janda a Lukáš Hudík z neratovického gymnázia. 

Druhý zápas, druhá výhra. Neratovice porazily Kolín

Neratovice - Povzbudivého vítězství dosáhli v sobotu fotbalisté Neratovic, kteří zavítali do Kolína, kde se postavili místnímu FK. Výlet to byl vydařený, druhý celek divize porazil účastníka stejné soutěže 4:3.

Ředitelka Farní Charity: Pomáháme všem, věřícím i ateistům

Neratovice /ROZHOVOR/ - Tříkrálová sbírka je pouze malý zlomek aktivit Farní charity Neratovice pod vedením ředitelky Miloslavy Machovcové, která je mimo jiné držitelkou ocenění Ceny kvality v sociální péči – osobnost roku 2007. 

Farní charita v Neratovicích se pyšní dalším významným oceněním

Neratovice - Farní charita Neratovice je uznávaným odborníkem na domácí ošetřovatelskou péči. Šestadvacet let poskytuje zdravotní a sociální služby v rodinách klientů a provozuje pobočky v 16 obcích po celém regionu i v Praze.

Junior přivítá juniorku Kladna. Neratovice mají zápas odložený!

Mělník – Udobřit si po nepovedeném představení fanoušky, vrátit se na vítěznou vlnu a získat ztracené sebevědomí a klid. Hokejisté Junioru Mělník toho mají za cíl před dalším soubojem krajské ligy více než dost. K soutoku tentokrát zamíří juniorský tým PZ Kladno.

Neratovice finančně podpoří sportovce a kulturní spolky

Neratovice – Vedení města nabízí dotace pro sportovce, kulturní, vzdělávací, sociální a zdravotní spolky pro letošní rok.

Policie pátrá po lupiči z kadeřnictví, žádá svědky o pomoc

Neratovice – Mělničtí policisté zatím marně pátrají po lupiči, který okradl jednu z klientek neratovického kadeřnictví, proto teď žádají případné svědky o pomoc.

Otec pobodal syna na Štědrý den

Neratovice – Přímo na Štědrý den otec pobodal svého syna v jednom z panelových domů v Neratovicích. Podle policejní mluvčí Michaely Richterové došlo v neděli v podvečer k útoku nožem a došlo k pobodání jednoho muže. Na místo vyjeli mělničtí kriminalisté ale i ti z krajského ředitelství.

Chráněná cukrárna chce rozšířit provoz

Neratovice - Cukrárna „Pojďte dál“ byla v Neratovicích otevřena před jedenácti lety. Bezbariérová kavárna nabízí návštěvníkům možnost posedět v klidu u kávy nebo čaje s možností využití dětského koutku. Dává také pracovní příležitost mladým lidem s mentálním a kombinovaným handicapem. Jejich hlavním úkolem je obsluha hostů kavárny, výroba různých druhů kávy a nápojů. Podílejí se však také na kompletaci zákusků a různých cukrářských výrobků, ale zabezpečují i úklid provozu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT