Jak sdělila Kladenskému deníku maminka Adélky Eliška Vařáková, slánskou porodnici si záměrně vybrala, protože se zde sama před sedmadvaceti lety narodila. Štastným tatínkem Adélky je Jiří Reichl.

„S partnerem žijeme v Chvatěrubech společně čtyři roky a Adélka je naše první plánované miminko. Na svět měla přijít už 26. prosince, ale zatím se jí nechtělo. O Silvestru jsem byla ráno na prohlídce v porodnici, kde mi provedli Hamiltonův hmat, který může porod vyvolat. Poté jsme odjeli zpátky domů. Dobu se nic nedělo, ale kolem sedmé hodiny večer se začala už Adélka hlásit na svět. To už jsme jeli do slánské porodnice najisto,“ potvrzuje maminka Eliška. Porod proběhl přirozeně a rodiče tak za péči slánským porodníkům velice děkují.

První miminka se na Nový rok narodila také v mělnické porodnici. Jak potvrdila službu konající lékařka Alevtina Janovská, jako první se narodila v roce 2021 v Mělníku holčička uzbeckým rodičům, kteří žijí v současnosti v Praze.

"Ještě čekáme na podpisy a souhlas obou rodičů. Mohu vám pouze sdělit, že miminko se narodilo v 5:05 hodin, po porodu vážilo 3160 gramů a měřilo 48 centimetrů," sdělila Mělnickému deníku lékařka.

Na Nový rok odpoledne zde ale žádného regulérního Mělničana ještě nepřivítali. Miminka, která se narodila, jsou z Neratovic nebo Odolene Vody, takže na Mělničana si ještě musíme počkat," uzavřela lékařka.