Jeho rodiče Lucie a Miroslav se netají tím, že na tomto úspěchu má podíl převážně jejich rodina a přátelé. „Hlasovali snad všichni, kdo nás znají. Dokonce jsme měli i podporu ze zahraničí, kde máme kamarády," přiznala Lucie Kunská. S manželem Miroslavem se znají už dlouho, párem jsou však až posledních  osm let. Seznámil je společný kamarád.

Jakub není první dítě v rodině, dokonce ani první kluk. Má totiž staršího bratra Dana, kterému jsou už čtyři roky. Ten se na brášku od začátku těšil a často se chodil ptát, kdy už se Kubíček narodí. „Dneska nám pomáhá, kdykoli mu to dovolíme, třeba při přebalování nebo koupání," chlubí se maminka.

Když přijde řeč na případného třetího potomka a pokus o holčičku, Lucie Kunská se začne smát. „To se musíte zeptat tatínka," říká. Miroslav Kunský však rázně vrtí hlavou, jeho odpověď je více než jasná.

Malí bráškové však bez holčičího vlivu rozhodně vyrůstat nebudou. Mají totiž dvě malé sestřenky, ta mladší je skoro stejně stará jako Jakub. Dojde-li pak ke společnému setkání u prarodičů, bývá z toho pořádná mela.

Podle rodičů jsou ale oba malí rošťáci hodné děti. Mladší skoro nepláče a hodně spí, starší Dan je zase trochu stydlivý a chvíli mu trvá, než se v nové společnosti rozkouká a otrká. „Ve školce poslouchá jako hodinky, doma už je to horší. Třeba donutit ho něco sníst, to je skoro umění," postěžovala si Lucie Kunská. Na otázku, které jídlo má Daneček nejraději, odpovídá trochu netypicky, že rýži s kečupem.

Volný čas se rodina snaží trávit společně, není ho však mnoho. Když už se přece jen společně sejdou, vyrazí na procházku na hřiště nebo si  doma čtou pohádky. Mezi ty nejoblíbenější patří tradiční příběhy o Karkulce, Budulínkovi nebo Smolíčkovi.

Oba rodiče se v péči o kluky výborně doplňují. Problém nenastal ani ve chvíli, kdy vybírali jména pro své syny. O tom prvním totiž rozhodl tatínek, u druhého dostala volnou ruku maminka.