Kateřina a Tomáš Kovaříkovi se poznali před dvanácti lety, tehdy stáli na prahu dospělosti. Dnes jsou z nich majitelé rodinného domu v Malém Újezdu, páníčci fenky rhodéského ridgebacka jménem Mia a rodiče čtyřměsíční dcerky Kristýnky.

„Chtěli jsme dostavět dům, pak svatbu a následně dítě. Pěkně nám to vyšlo," pochvaluje si mladá maminka, která na své těhotenství a následný porod vzpomíná pouze v dobrém. „Všechno bylo v pohodě, asi jsme měli štěstí," usmívá se, zatímco její manžel vypráví: „Do porodnice jsem přijel za deset jedenáct, šel se převléknout a připravit – a v 11.20 byla malá venku."

Není proto divu, že při otázce na případného sourozence pro Kristýnku oba Kovaříkovi přikyvují. „Určitě bychom druhé dítě chtěli, ostatně už máme přichystané dva pokojíčky," dodává tatínek Tomáš.

Psí bodyguard

Rodičům s hlídáním dcerky pomáhá fenka Mia. „Ze začátku se jí trochu bála, nevěděla, co může a co ne. Teď už hlídá kočárek a když si malou vezme někdo cizí do náruče, pozorně všechno sleduje, dokud neřekneme, že je to v pořádku," vypráví.

Manželé Kovaříkovi jsou neustále dobře naladění a na svět se dívají pozitivně. Svým přístupem ovlivňují i všechny kolem sebe. Včetně dcerky, která miluje společnost a často se jí na tváři objeví roztomilý úsměv. „Když jsem ji byla ukázat kolegyním v nemocnici Na Homolce, byly nadšené z toho, jak se pořád směje," popisuje Kateřina Kovaříková, která je povoláním zdravotní sestřička.

To, zda bude Kristýnka holka, nebo kluk, mladí manželé svým příbuzným a známým dopředu neřekli. Chtěli tím zamezit nakupování převážně růžového oblečení. „Co kdyby to doktor špatně určil a byl to kluk?" ptá se tatínek.