„Je to hodňoučké miminko, po každém jídle krásně spí. Musíme ale kolem něho chodit po špičkách, protože začíná všechno víc vnímat," říká Simona Šindelářová ze Mšena o svém synkovi Matýskovi Vidmanovi. Právě on získal v anketě miminek narozených během posledního loňského čtvrtletí díky svým fanouškům titul Miminko čtvrtého čtvrtletí roku 2013.

A příznivců, kteří pro něho na webu www.melnicky.denik.cz hlasovali, měl opravdu hodně. Dostal od nich víc než tři tisíce hlasů. „Říkali jsme o tom všem, kterým jsme mohli. Pro Matýska hlasovali mé bývalé kolegyně, mamky spolupracovnice, a dokonce i chlapi, kteří pracují s přítelem v mladoboleslavské Škodovce," jmenuje příznivce skoro tříměsíčního kloučka maminka.

Jedna z babiček si dokonce kvůli hlasování o čtvrtletní miminko založila speciální sešit, kam zapisovala průběžné pořadí s počty hlasů, které její vnouček získal.

Rodiče Matýska, kteří jsou spolu už nějakých šestnáct let, mají z prvního potomka obrovskou radost. „Pavel si chlapečka moc přál, takže se mu to splnilo. Já jsem zase chtěla holčičku, ale teď bych neměnila," líčí s úsměvem maminka a dodává, že z něj určitě jednou bude rybář, automechanik a včelař – po tatínkovi.

Matěj se měj narodit vloni na Mikuláše, ale už se mu zřejmě nechtělo čekat, vyklubal se totiž o pár dní dřív. „Měli jsme termín 5. prosince, ale do porodnice jsme museli jet už 28. listopadu večer. A hned ráno po páté hodině se narodil. Lékaři museli přistoupit k císařskému řezu, protože byl zadečkem dolů 
a nechtělo se mu otočit," popisuje šťastná maminka.

V porodnici už sice bylo jasné, že chlapeček dostane jméno Matěj, pár dní předtím to ovšem ještě tak jednoznačné nebylo.

„Uvažovali jsme například o Adamovi, Vojtíškovi nebo Filípkovi. Adama jsme vyřadili, protože by měl svátek a narozeniny krátce po sobě, Vojtíška Pavel nechtěl, a tak jsme se nakonec shodli na Matějovi," vysvětluje Simona Šindelářová, která si je stoprocentně jistá, jaké jméno by dostala holčička. „Už několik let vím, že bych chtěla Laurinku. Tatínka bychom do toho ale mluvit radši nenechali, aby nám to zase neseškrtal," směje se.

Sourozence by se Matýsek mohl prý dočkat do tří let. Nejprve ale bude na řadě svatba jeho rodičů.