Podle lékařů přitom nechybělo moc a z malého Tomáška mohlo být miminko silvestrovské. Anebo tříkrálové.

Maminka Šárka Doudová totiž uvedla, že od lékařů měla udány dva termíny možného porodu. „Byla jsem na dvou ultrazvucích, tady a v Praze, a pokaždé mi řekli něco jiného," vysvětlila. „Termíny jsem měla 31. prosince a 6. ledna, dodnes nevím, který z nich vlastně platil," dodala.

Podle tatínka Tomáše Doudy byli lékaři nejspíš zmatení tím, jak velké miminko se jim na ultrazvuku ukázalo. Když se totiž malý Tomášek narodil, vážil 3 780 gramů a měřil 53 centimetrů.

„Paní doktorka po porodu řekla, že je to macek," pochlubil se hrdý otec. „Kdybych šel na vyšetření s manželkou a doktoři mě viděli, nejspíš by ty termíny trochu přepočítali," doplnil se smíchem muž, který svou postavou rozhodně nepatří k žádným drobečkům.

Účast u porodu

Možná i proto si troufl být se svou ženou přímo na porodním sále. A to už podruhé, u porodu byl totiž také před sedmi lety, kdy přišla na svět jejich prvorozená dcera Viola. „Zvládl jsem to bez problémů," krčil rameny Tomáš Douda a s humorem sobě vlastním dodal, že účast u porodu pro něj byla tak trochu jako sledování amerického akčního filmu. „Akce, krev a křik," vysvětlil.

Maminka Šárka byla za jeho přítomnost vděčná, stejně jako za profesionální a vstřícný přístup zaměstnanců mělnické porodnice. „Moc bych chtěla poděkovat všem, kteří při mém porodu asistovali. Byli úplně skvělí," řekla.

Teď už se ale těší zpátky domů, odkud odešla zhruba hodinu před tím, než se malý Tomášek poprvé nadechl čerstvého vzduchu. „Bydlíme kousek od nemocnice, přišli jsme sem ve tři hodiny a za tři čtvrtě hodiny byl venku," popsala Šárka Doudová, které přitom kontrakce začaly už v sobotu v půl deváté ráno. „Udělali jsme to stejně jako u dcery – co nejdéle jsme čekali doma, rychle si to tady odbyli a teď doufáme, že půjdeme zase rychle domů," uvedla už dvojnásobná maminka, která doufá, že jí s péčí o Tomáška pomůže dcera. „Syn se jí strašně líbí, tak doufám, že o něj bude pečovat a pomůže mi," uzavřela.

Dárek od města

Šťastným rodičům včera přišel poblahopřát starosta Mělníka Ctirad Mikeš a jako dárek přinesl malému Tomáškovi jeho prvních pět tisíc korun. Jedna z mělnických firem pak manželům Doudovým darovala šek na nový kočárek podle vlastního výběru.