Poprvé se přitom hlasovalo prostřednictvím kuponů, které mohli čtenáři po dobu dvou týdnů najít v tištěném Mělnickém deníku.

Nejvíce vyplněných kuponů, které do redakce přišly, měli na svědomí fanoušci dvouměsíčního Václava Geigera ze Sudova Hlavna. Druhý v pořadí skončil skoro jen o pár dní mladší Tadeáš Macek ze Štětí a třetí místo obsadil šestitýdenní Jakub Havel, jehož rodiče žijí v Novém Boru. Všichni tři chlapečci se narodili v porodnici v Mělníku.

Za bronzového Kubíka přitom nehlasovali přímo jeho rodiče, ale příbuzní z Tišic, konkrétně prarodiče a prababička. A pár hlasů podle maminky Petry Jarošové poslali i kamarádi, kteří žijí na Mělnicku. „Ankety jsme se zúčastnili, protože jsme chtěli mít památku na první dny života našeho syna. Jeho fotografii i článek o něm mu vlepíme do alba," popsala Petra Jarošová.

Redakce Mělnického deníku žádá rodiče prvních dvou vítězných miminek, aby na e-mail melnicky@denik.cz zaslali telefonní kontakty na sebe. V nejbližších dnech se s nimi redaktoři spojí a domluví si vhodný termín, kdy se u nich zastaví. Cenami pro miminka čtvrtletí jsou totiž vedle dárků od mělnické firmy Bambino, která je partnerem ankety, také reportáže o nich samotných.