Je to tady! Anketa Miminko roku 2012 má svého vítěze, nebo spíš vítězku. Po třech týdnech, kdy na webu Mělnického deníku přibývaly doslova tisíce hlasů denně, se jí stala Olivie Kilianová z Neratovic.

Před šesti dny bylo Olivce teprve osm měsíců a už má tolik příznivců, že by jí je mohl kdekdo závidět. Od svých fanoušků totiž získala neuvěřitelných více než sedmapadesát tisíc hlasů.

„Je to paráda, že se nám to podařilo," řekla nadšeně maminka Olivky Markéta.

Podle ní pro holčičku z Neratovic hlasovala opravdu spousta lidí, počet hlasů ale rodiče i přesto překvapil. „Máme příbuzné v Polsku a v Anglii, kde se zapojili i jejich známí. Poprosili jsme i kamarády na facebooku, kteří nás hodně podporovali. Sami ani nevíme, kdo všechno pro Olivku hlasoval," popsala Markéta Kilianová.

Zhruba v polovině ankety, v níž sílu svých fanklubů porovnávalo dvanáct miminek. to ale vypadalo, že by mohla první příčku ovládnout Zuzanka Procházková z Kostelce nad Labem. U jejího jména bylo několik dní o pár tisíc hlasů víc, nakonec se ale prvenství opět ujala její neratovická soupeřka.

„Když nás Zuzanka předběhla, tak nás to navnadilo a tím víc jsme se snažili. Brali jsme to celé ale spíš jen jako zábavu," připomněla maminka vítězky ankety.

Zuzanka Procházková obsadila krásné druhé místo, k němuž jí pomohlo více než osmatřicet tisíc hlasů. I pro ni hlasovala celá rodina. Potvrdila to její maminka Dagmar. „Hlasy posílaly všechny babičky a tetičky, které jsou v důchodu. Přidali se i kolegové z práce," pochválila část fanklubu své dcerky maminka. Z pomyslného stříbra mají velkou radost, ale víc je prý těšilo vítězství Zuzanky v anketě Miminko čtvrtletí. „Nyní už to bylo spíš o tom, kdo přišel na lepší způsob, jak získat víc hlasů," připomněla Dagmar Procházková, jejíž dcerka oslavila na sklonku letošního ledna už své první narozeniny. „Zuzanka ale nikam nespěchá, zoubek ještě žádný nemá, zatím jen leze a nedávno zkusila udělat první krůčky," poznamenala maminka.

Jen o necelé čtyři tisíce hlasů méně než Zuzanka získala od svých příznivců Kralupanka Ella Uhrová, které poprávu patří pomyslný bronz.

Trojice slečen dokázala oblíbenou anketu pozvednout o několik úrovní. Vloni totiž Miminko roku, jímž byla Leontinka Růžičková z Horních Počapel, získalo přes pět tisíc hlasů. A v letošní anketě se počty kliků na webu pohybovaly ve více než desetinásobcích.

V následujících dnech vám na stránkách Mělnického deníku představíme nejoblíbenější miminka loňského roku. A uvidíte také jejich radost z vyhraných cen. Ty do soutěže věnovaly mělnické firmy Bambino, JAKU a Salon Petra.