Tak si to alespoň vysnil jeho tatínek Jiří, který se synkem už teď chodí na fotbal do Řepína, kde se svou ženou Karolínou bydlí.

Samuel přitom měl být podle pocitů své maminky děvčátko. „Manželka byla přesvědčená, že to bude holka. Měli jsme nakoupeno dost růžových věcí, které jsme pak museli pořídit znovu, ale v modrém," popsal tatínek Jiří s tím, že chtěl dopředu vědět, zda bude mít syna, nebo dceru. „Abych věděl, jak mám připravit pokojíček," připomněl.

Jméno pro svého prvorozeného měli manželé Rosenbaumovi, kteří minulý měsíc oslavili roční výročí svatby, vybrané hned. „Měli jsme dvě, Maxík a Samuel. Shodli jsme se okamžitě. Chtěli jsme něco trochu zvláštního," vysvětlila maminka Karolína, bývalá zdravotní sestřička, která nedá dopustit na svého muže. „Mám úžasného manžela, ve všem mi pomáhá," pochvalovala si.

Jiřímu Rosenbaumovi opravdu nedělá potíže žádná činnost související s péčí o synka. Nevadí mu ani přebalování nebo noční vstávání. „Střídáme se, ale někdy jsou i noci, kdy vůbec nemusím vstávat. Naštěstí Samík se na jídlo obvykle budí jen jednou za noc," popsala maminka.

Oba rodiče se výborně doplňují, společně si prošli i celým porodem. „Byl jsem od půl deváté v nemocnici a od půl sedmé na sále, domů jsem se dostal v půl jedné ráno po nějakých šestnácti hodinách. Narození syna jsem ani neslavil, byl jsem z toho tak trochu v šoku," připomněl tatínek.

Z malého klučiny nejspíš bude také cestovatel, rodiče sbírají turistické známky a se synkem už byli například v Harrachově, kde mu ukázali i skokanské můstky. Časem by pak měl Samuel dostat sourozence, ideálně sestřičku. Zatím si musí vystačit s pětiletou tetou z maminčiny strany.