„Sehnat u nás noviny, abychom vystřihli hlasovací kupon, nebylo nic snadného," vrátil se tatínek ve vzpomínkách několik dní nazpátek 
s tím, že v místním obchodě berou jen pár výtisků, které bývají rychle pryč. „I proto pro nás hlasovali hlavně babičky, kamarádi a moji spolupracovníci ze Dřís," dodal.

Se svým právě dnes tříměsíčním synkem a partnerkou žije Václav Geiger starší v rodinném domě v Sudově Hlavně. Spolu s nimi tam bydlí také jeho rodiče, kteří mají vlastní byt. Vašík junior se navíc může pyšnit ještě dvěma dalšími babičkami, dědečkem, prababičkou a pradědečkem. Zkrátka velkou rodinou.

„Žádná společná oslava narození Vašíka ještě neproběhla, myslím, že něco uděláme teď v létě," popsal Václav Geiger, který je podle jeho partnerky kliďas. Malý Vašík to prý dokáže vycítit, takže pokud je třeba uspávat, nastupuje tatínek. „Někdy se to povede a někdy ne," pokrčil skromně rameny ve chvíli, kdy mu syn spokojeně ležel v náručí…

Vedle příbuzných, kteří Vašíka v případě potřeby rádi pohlídají, má zlatý klučina ještě dalšího ochránce. Pětiletý Jack Russell teriér Bill se prý chová jako jeho vlastní osobní strážce. Přitom nedlouho před porodem to s psíkem nevypadalo zrovna na šťastné soužití.

„Bála jsem se, jak se dají dohromady, protože pes býval hodně žárlivý. Ale naštěstí to skousnul," oddychla si Kristýna Hazdrová, pro kterou je Bill jako další dítě v rodině. „Když je malý venku v kočárku, tak tam je s ním a hlídá ho. A když spolu jdeme na procházku spí Vašík nahoře a pes dole v kočárku, má tam svůj polštářek," popsala, jak vypadá taková ideální rodinná vycházka do okolních polí nebo za příbuznými do Dřís.

Ostatně právě jízda v kočárku je další poměrně spolehlivý způsob, jak Vašíka juniora zklidnit a uspat. „Venku v kočárku spí rád, ale než usne, musí se kočárek hýbat," vysvětlil tatínek.

Když pár přemýšlel, jaké jméno svému prvorozenému dají, nešlo prý o žádnou těžkou volbu. Václav Geiger mladší se přímo nabízel, v rodině už je to totiž tradice. „Všichni byli Vaškové. Přítel sice říkal, že by možná chtěl změnu, ale mně přišlo škoda to přerušit, když už je asi pátý v pořadí," řekla maminka, jejíž syn roste jako z vody, od svého narození už dokázal přibrat víc než dvě kila. V současnosti váží 5,6 kilogramů a měří 62 centimetrů.