Z vítězství se raduje Pavlína Koutenská z Mělníka, která se rodičům Jitce a Pavlovi narodila 11. července 2014.

Její vítězství bylo přesvědčivé, z více než tisícovky hlasovacích kuponů, které přišly do redakce Mělnického deníku, patřil malé Pavlínce každý pátý. Vítězství je o to cennější, že Pavlínka byla jednou z pouhých tří holčiček, které se do finále ankety probojovaly. Přesto dokázala v převážně mužské konkurenci obstát.
„Hlasovali snad úplně všichni, kdo nás znají," potvrdila včera odpoledne maminka Jitka Koutenská. „Hrozně milo mě překvapilo, že si to určili jako takový bojový úkol. Společným cílem bylo dát Pavlínce dárek v podobě vítězství, a to se nakonec podařilo," potěšilo maminku Pavlínčino prvenství.

Deník nedostatkovým zbožím

Sehnat hlasovací kupony přitom nebylo nijak snadné, z pultů trafik totiž Mělnický deník rychle mizel. „Když jsem šla nakupovat třeba v deset dopoledne, už byl všude vyprodaný. Prosili jsme proto všechny známé, aby noviny kupovali," uvedla Jitka Koutenská, která má z vítězství své prvorozené dcery velkou radost.

Druhé i třetí místo pro kluky

Oslavovat se určitě bude také v Sudově Hlavně, kde bydlí roční Vašík Geiger se svými rodiči Kristýnou a Václavem starším. Po vítězství v první čtvrtletní anketě loňského roku si totiž připisuje další cenné umístění, s celkovým ziskem šestnácti procent hlasů se stal druhým nejoblíbenějším miminkem roku 2014.

Třetí místo pak obsadil Šimon Groh z Liběchova. Pro prvorozeného syna Marie a Jaroslava hlasovalo přes třináct procent čtenářů.

Všichni tři malí vítězové se mohou těšit na dárky od mělnické firmy JAKU, hlavního partnera ankety.