Dcera Jitky a Pavla Koutenských je první vnučkou a první pravnučkou v rodině. Ačkoliv její narození všichni napjatě očekávali a těšili se na ni, museli si počkat o pár dní déle, než původně lékaři předpokládali.

„Termín jsem měla 7. července, ale Pavlínka se narodila až jedenáctého," vysvětlila usměvavá maminka. „Vůbec se jí nechtělo ven, rodila jsem císařem," popsala a dodala, že malá Pavlínka byla zamotaná do pupeční šňůry. „Původně měl být tatínek u porodu, ale nakonec čekal na chodbě. Jakmile jsem se probrala z narkózy, hned mi hlásil, že je Pavlínka v pořádku a ukazoval mi její fotku. Že ji lékaři museli trochu rozdýchávat a dali ji do inkubátoru, to mi řekl až postupně a po malých dávkách," vrátila se ve vzpomínkách na začátek prázdnin.

Brzy domů

Ačkoliv byl Pavlínčin příchod na svět poněkud dramatický, domů šla už po čtyřech dnech. A nebýt maminky, mohla mělnickou porodnici opustit ještě o den dřív. „Perfektně prospívala a krásně všechno dohnala. Pustili by ji brzo, ale mně si tam ještě chtěli nechat. Moje maminka si dělala legraci, ať jí Pavlínku zabalím, že si ji vezme domů a  pro mě si pak přijedou," vysvětlila Jitka Koutenská.

Doma na malou slečnu, která prý musí mít o všem přehled a na všechno vidět, čekal hořící krb a obrovský králík. I když ten měl být původně vlastně úplně malý… „Říkali nám, že bude zakrslý, ale myslím, že co do velikosti je teď s Pavlínkou tak akorát srovnatelný," připomněla mladá maminka, která chce svou dcerku vést k lásce k přírodě a k živým tvorům. „Jsme členy Ligy lesní moudrosti, což je taková obdoba skautu, jenom je to inspirované severoamerickými indiány," objasnila. „Díky tomu jsme se s manželem seznámili, on byl vedoucím v žateckém chlapeckém oddíle a já chodila do smíšeného tady v Mělníku. Žatečtí nám jednou navrhli, jestli bychom nechtěli udělat nějakou společnou výpravu a tam to všechno začalo," vysvětlila.

Indiánské zážitky

Přestože jsou Pavlínce teprve čtyři měsíce, s rodiči už několik indiánských akcí absolvovala. „S Ligou jsme podnikali výlety, když ještě Pavlínka nebyla, když byla teprve v bříšku i když už byla na světě. Třeba loni v létě jsme jeli na otočku na mezinárodní setkání do Plané u Mariánských lázní, takže Pavlínka už ví, jak vypadá pravé indiánské teepee," pochlubila se.

Zlatá Pavlínka je prý opravdu  hodné dítě. Dobře jí, moc nebrečí a spát vydrží skoro celou noc. Má pouze jednu neřest – přes den usne jedině za pohybu.
„Usne jenom v kočárku, když někam jedeme, takže pokud chci přes den něco udělat, je to trošku problém. Na druhou stranu jak už je starší a vnímavější, dokáže se zabavit i sama," pochválila Jitka Koutenská svou prvorozenou dceru.

Domácí deníček

Ta si může být jistá, že na své dětství bude mít hmatatelné vzpomínky, rodiče jí totiž vedou jakýsi deníček. „Zatím tam máme texty a články vystřižené z novin, vlastní fotografie nestíháme vyvolávat," uzavřela Jitka Koutenská.

Drobné dárky, které obdrželi vítězka ankety Miminko třetího čtvrtletí roku 2014 a také v pořadí druhé a třetí miminko, dodala mělnická firma JAKU, hlavní partner ankety.