Maminka malé Nely Báštecké Lenka je povoláním zdravotní sestra, ve volných chvílích pak vede kroužek dětí místního hasičského sboru. Tatínek Miroslav je hasič z povolání. V hasičárně se před osmi lety podle vlastních slov i seznámili. Jak velká je šance, že z jejich prvorozené dcery bude jednou hasička?

„Já v to doufám!" poznamenala maminka, která tuší, že Nelinku budou všichni příbuzní pořádně rozmazlovat. „Po dlouhé době je v rodině zase miminko, pro moje rodiče je prvním vnoučetem, pro manželovy sice třetí, ale po třinácti letech," připomněla.

Vybrat jméno pro malou slečnu prý nebyl velký problém, na Nele se rodiče shodli hned. Horší by to bylo, kdyby se jim narodil kluk. „Naštěstí je to ale holka," upozornila Lenka Báštecká, kterou doprovodil její manžel až na porodní sál. „Na porod jsem se nepřipravoval, možná i proto jsem byl trochu zaskočený, když to přišlo. Byl jsem právě v práci na noční," vrátil se tatínek Miroslav ke 24. září letošního roku. „Snažil jsem se pomoct, i když jsem si myslel, že tomu moc nedávám," práskl na sebe. „Byl úžasná psychická podpora," ocenila však jeho přítomnost manželka.

Nela je poměrně hodné dítě, když už si s ní rodiče nevědí rady, dají ji do kočárku, který postaví na terasu. „Ale jen když není čas nebo počasí na procházku. V kočárku se uklidní a usne," popsala Lenka Báštecká, která už má pro dceru vymyšlený i dárek k Vánocům. „Dostane bazén s míčky. A tatínek si přes ni udělá radost a koupí si klasickou oranžovou tatru," uzavřela se smíchem.